Crypto NewsKripto ParaRipple (XRP) PriceXRP AnalysisXRPBTCXRPUSD

0,4 Dolara Düşüşten Sonra XRP İçin Sırada Ne Var?

Ani bir düşüş eğiliminin ardından Ripple, artan volatilite ve dalgalanmalarla karşılaştı. Ancak fiyatın bir sonraki büyük hamlesine başlamadan önce 0,42 dolar bölgesinde yatay bir konsolidasyon sürecinden geçmesi muhtemel.

İle Şayan

Günlük Grafik

Günlük grafiğin derinlemesine analizi, Ripple’ın birkaç ay boyunca düşüş eğilimi gösteren bir fiyat kanalıyla karakterize edilen bir düşüş trendinde olduğunu ortaya koyuyor.

Son zamanlarda XRP, kanalın üst sınırı olan 0,48 dolardan reddedildi ve bu da önemli bir uzun tasfiye kademesine ve fiyatında keskin bir düşüşe yol açtı. Şu anda kripto para birimi, kanalın orta sınırını ve kritik 0,42 dolarlık destek alanını içeren kritik bir destek bölgesine ulaştı. Bu bölgede artan aktivite ve artan volatilite görüldü.

Kısa vadede 0,42 dolar ile kanalın üst eşiği olan 0,47 dolar arasında bir konsolidasyon dönemi bekleniyor. Fiyat kritik 0,42 dolarlık destek bölgesinin altına düşerse düşüş eğiliminin devam etmesi daha olası hale gelecektir.

Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafikte fiyat, ani bir düşüşün ardından kritik 0,42 dolarlık destek bölgesine ulaştı ve artan satın alma faaliyetleriyle karşılaştı.

Sonuç olarak XRP, 0,5 (0,4353 $) ile 0,618 (0,4480 $) Fibonacci seviyeleri arasındaki aralığı içeren önemli bir direnç bölgesine doğru gerileyerek yükseliş yönlü bir toparlanma kaydetti. Bu bölge yükseliş düzeltme aşamasının ana hedefi olarak hizmet ediyor.

Fiyatın bu kritik eşiğe yakın bir yerde reddedilmesi durumunda, düşüş eğiliminin devam etmesi daha olasıdır; satıcılar için ana hedef 0,38 dolarlık destek bölgesidir.

Öte yandan, eğer fiyat bu direnç bölgesini başarıyla aşarsa, yükseliş eğiliminin 0,47 dolarlık direnç bölgesine doğru devam etmesi muhtemel hale geliyor. Bu nedenle, bu önemli Fibonacci seviyeleri yakınındaki fiyat hareketi, Ripple’ın yaklaşmakta olan hareketlerini belirlemek için çok önemli.

Kaynak: TradingView
ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Yasal Uyarı: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırımın satın alınması, satılması veya tutulması konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız tavsiye edilir. Sağlanan bilgileri kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı’ya bakın.

Kripto para birimi grafikleri TradingView tarafından.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu