AA NewsBitcoinCrypto NewsEthereumKripto ParaSolanaTron

1 Yıllık Ücret Gelirine Göre En İyi 10 Kripto Para (Analiz)

Daha düşük ücretler ve daha hızlı işlem süreleri sunan bir dizi blockchain ağının piyasaya sürülmesine rağmen Ethereum’un hakimiyeti devam ediyor ve kullanıcılar daha yüksek ücretler ödemeye istekli görünüyor.

Hal böyle olunca Lookonchain tarafından derlenen verilere göre Ethereum, 1 yıllık ücret geliri açısından Bitcoin’i geride bıraktı. Ücretlerde 2,728 milyar dolar ile Ethereum açık ara lider olurken, ücretlerde 1,30 milyar dolar üreterek Bitcoin ikinci sırada yer alıyor.

Popüler zincir içi analiz platformuna göre Tron blockchain, aynı dönemde 459,39 milyon dolarlık ücretle üçüncü sırayı aldı ve bu da popülerliğinin arttığını gösteriyor. Solana ve Binance Smart Chain (BSC), bir yıllık ücret gelirlerinde sırasıyla 241,29 milyon dolar ve 176,56 milyon dolar ile dördüncü ve beşinci sırayı aldı.

Ekran görüntüsü 2024-07-07, 11.48.03
Kaynak: X, Lookonchain

Listede sırasıyla 68,83 milyon dolar, 59,77 milyon dolar ve 40,4 milyon dolar ile Avalanche altıncı, zkSync Era yedinci ve Optimism dokuzuncu sırada yer alıyor. Polygon geçen yıl sadece 23,91 milyon dolarlık ücretle onuncu sırayı aldı.

Bu arada Ethereum, ilginç bir şekilde 2024 için en yüksek payını temsil eden 695 milyar dolarlık piyasa değerinin %62’sini talep ederek akıllı sözleşme platformu alanına da liderlik ediyor.

En son CoinMarketCap’ler analiz Ağın aynı zamanda gelir yaratmada da daha iyi performans gösterdiğini ve Katman 1 blok zincirleri arasındaki tüm gelirin %70’ini oluşturduğunu ortaya çıkardı. Ayrıca Ethereum, bu yılın başından bu yana DeFi TVL’nin ikiye katlanmasına tanık oldu ve böylece sektördeki hakim konumunu sağlamlaştırdı.

“DeFi sektörü bu yılın başından bu yana TVL’lerde genel bir düşüş görse de Ethereum, esasen DEX ticareti ve staking’in etkisiyle TVL pazar payının yaklaşık %84,3’üyle hâlâ DeFi’de hakim zincir.”

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu