Borsa

4 Hisse Senedine Tedbir Getirildi!


10

20 Eylül 2023 Volkan Eles

Borsa İstanbul, yapılan incelemeler neticesinde dört hisse hakkında önleyici tedbir uygulanmasını kararlaştırdı.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamaya göre Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Metemtur Yatırım (#METUR.E) ve Ünlü Yatırım Holding (#UNLU.E) paylarında 20/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

METUR VE UNLU hisselerinde hali hazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

BİST ayrıca, Kalkınma Bankası (#KLNMA.E) ve Mia Teknoloji (#MIATK.E) paylarının 20/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/10/2023 tarihli işlemlere yani seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem göreceğini açıkladı.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor.

KLNMA ve MIATK hisselerinde uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu