Bitcoin (BTC) PriceBTCEURBTCGBPBTCUSDBTCUSDTCrypto Newsfeatured1Kripto ParaMarket Updates

Artan Bitcoin Fiyat Oynaklığı ve Altcoinlerde Hız Treni: Piyasa İzlemesi

Son 24 saatte, toplam kapitalizasyonu şu anda neredeyse 2,2 trilyon dolar olan ve bu dönemde %0,6 düşüşle kripto para piyasasının tamamında volatilitenin arttığı görüldü.

Fiyatın çalkantılı kalması nedeniyle Bitcoin alıcıları ve satıcıları arasındaki mücadele tüm gücüyle devam ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyat Oynaklığı

Gibi KriptoPatates Bugün erken saatlerde bildirilen bir rapora göre, toplam kripto pazarı son 24 saat içinde düşüş gösterdi ve BTC 54.300 dolar civarında gün içi en düşük seviyeye ulaştı.

Ancak son birkaç saatte boğaların kontrolü ele geçirdiği ve fiyatı bu yazının yazıldığı sırada işlem gördüğü 57.000 dolara kadar çıkardığı görüldü.

Kaynak: TradingView

Volatilite, son 24 saatte 300 milyon doları aşan ve kısa ve uzun pozisyonlar arasında tam bir dengede görünen toplam tasfiye sayısına da yansıyor, bu da iki grup arasında devam eden şiddetli mücadeleye işaret ediyor.

Altcoinler de Yükseliyor

Bugün erken saatlerde altcoinlerin çoğu %3 ila %10 aralığında önemli düşüşler gösteriyordu.

Şu anda, son birkaç saatteki yükselişin ardından durum değişti.

Ekran görüntüsü 2024-07-08, 11.50.22
Kaynak: Kriptoyu Ölçün

ETH 3.000 doların üzerine çıkmayı başardı ve şu anda son 24 saatte %1 artışla 3,1 bin dolara doğru ilerliyor. BNB, SOL, DOT, BCH, UNI, MATIC ve SHIB gibi diğer kripto paralar, işlem seansını yeşil bölgeye çevirmeyi başardı ve daha önce yaşanan kayıpların bir kısmını sildi.

Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde daha geniş kripto para piyasasının performansını etkileyebilecek pek çok gelişme olacak.

Ülkedeki enflasyonun bir göstergesi olan ABD TÜFE rakamlarının Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. ABD Merkez Bankası Başkanı da yarın Kongre önünde ifade verecek ve dikkatlerin çoğunun para politikası üzerinde olması bekleniyor.

Başka bir deyişle, potansiyel volatiliteye hazırlıklı olun.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Yasal Uyarı: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırımın satın alınması, satılması veya tutulması konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız tavsiye edilir. Sağlanan bilgileri kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı’ya bakın.

Kripto para birimi grafikleri TradingView tarafından.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu