Borsa

Artemis Halı Halka Arz Oluyor! Artemis Halı Halka Arz Detayları

Artemis Halı A.Ş. 2023 yılında halka arz olmaya hazırlanıyor. SPK’ya başvuruda bulunan şirket halka arz onayının ardından 17 milyon lotu halka arz edecek. İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde şirketin halka arz işlemi yürütülecek. Artemis Halı A.Ş.halka arz fiyatı ne olacak? Artemis Halı A.Ş. halka arz süreciyle ilgili bilgilere haberimizde yer verildi.

Agrotech Yüksek Teknoloji Halka Arz Oluyor! Agrotech Halka Arz Detayları

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arz olacak. Şirket, toplam 300 milyon lotu halka arz edecek ve halka açıklık oranı yüzde 25 olacak.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Fiyatı Kaç TL?

Artemis Halı A.Ş.’nin halka arz fiyatı henüz belirlenmedi. SPK onayı ardından halka arza aracılık eden kurum tarafından fiyat tespit çalışmaları yapılacak ve halka arz fiyatı belirlenecek.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Sonrası BIST Kodu Ne Olacak?

Artemis Halı A.Ş. ‘nin hangi BIST kodu ile işlem göreceği henüz açıklanmadı. SPK onayının ardından şirketin BIST koduyla ilgili açıklama gerçekleştirilecek.

Artemis Halı A.Ş. Halka Açıklık Oranı Ne Kadar Olacak?

Artemis Halı A.Ş. halka arzında şirketin halka açıklık oranı yüzde 25,37 olacak. Tüm lotların halka arz edilmesi halinde şirketin halka arz oranı bu seviyeye ulaşacak.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Talep Toplama Ne Zaman Yapılacak?

Artemis Halı A.Ş.halka arz talep toplama tarihleri SPK onayının ardından duyurulacak. İki iş günü yapılması planlanan halka arz talep toplama işlemleri üç iş gününe kadar çıkarılabilir. Şirketin halka arz işlemlerinin 2023 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması planlandı.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Geliri Kullanım Yeri

Artemis Halı A.Ş. halka arz gelirleriyle işletme sermayesini güçlendirmeyi planlıyor. Halka arz gelirlerinden en çok devam eden projeye kaynak aktarılması planlanıyor.

  • Yüzde 40-50 makine teçhizat yatırımı,
  • Yüzde 25 finansal borçların giderilmesi,
  • Yüzde 25-30 işletme sermayesi

Artemis Halı A.Ş.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Sonrasına Taahhütler

Artemis Halı A.Ş.hisselerinin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle ihraççılar tarafından herhangi bir hisse satışı yapmayacak. Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satış veya halka arza konu işlem yapılmayacak. Borsa İstanbul’a, SPK’ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacak. Bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhüdde bulunuldu.

Ortaklar tarafından verilen taahhütlere göre, Artemis Halı A.Ş.’nin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca satmama tahaddüdü verdi.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Şekli Nasıl Olacak?

Artemis Halı A.Ş.halka arz şekli sermaye artırımı yöntemiyle yapılacak. Eşit dağıtım yöntemi halka arz edilecek olan şirketin toplam dağıtılacak lot sayısı 17 milyon olacak. Şirket belirlenen lot sayısı dışında herhangi bir ek lot dağıtmayı yapmayacak.

  • Sermaye Artırımı: 17.000.000 Lot

Artemis Halı A.Ş. Hisselerinde Fiyat İstikrarı Uygulanacak Mı?

Artemis Halı A.Ş. paylarının Borsa İstanbul’a kote olmasının ardından hisse fiyatından herhangi bir sağlıksız oluşum yaşanmaz ve yukarı yönlü hareketler halka arzdan sonra devam ederse herhangi bir fiyat istikrarı uygulanmayacaktır.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arzında T1-T2 Bakiye Kullanılacak mı?

Artemis Halı A.Ş.halka arzına katılacak olan yatırımcılar T1-T2 bakiye kullanımı uygun olduğu açıklandı.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arzı Eşit mi, Oransal mı?

Artemis Halı A.Ş. halka arzı ”eşit dağıtım” yöntemiyle gerçekleştirilecek. Özellikle küçük yatırımcılar için halka arzların eşit dağıtım yöntemiyle yapılması faydalı görülmektedir. Oransal dağıtım yönteminde yüksek sermayeli yatırımcılar daha büyük avantaj elde etmektedir.

Artemis Halı A.Ş.’nın halka arz talep toplama tarihleri açıklandıktan sonra eşit dağıtım yöntemiyle yapılacak halka arz bireysel yatırımcılara daha çok lot alma imkanı sağlayacak.

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Hangi Bankalarda?

Artemis Halı A.Ş. halka arzı yapılan çalışmalar sonucunda hangi bankalar üzerinden gerçekleştireceği ilerleyen günlerde netleşecek. Şirketin halka arz süreci info Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek. Halka arz onayı ardından talep toplama tarihleri öncesi halka arza katılım sağlanabilecek bankalar duyurulacak.

  • İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Artemis Halı A.Ş. Hangi Pazarda İşlem Görecek?

Artemis Halı A.Ş.payları halka arz sürecinin tamamlamasının ardından Borsa İstanbul Yıldız Pazar‘da işlem görecek.

 Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Taslak İzahname

 Artemis Halı A.Ş. Fon Kullanım Yeri Raporu

https://parafesor.net/artemis-hali-halka-arz-oluyor-artemis-hali-halka-arz-detaylari

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu