Kripto Para

AVAX’ın uzun vadeli canlanması bu bölgeye bağlı olabilir

Alıcıların, son düşüşten sonra listelerde ciddi bir toparlanmaya ihtiyacı vardı. Çığ (AVAX), yükselen kamadan kırıldıktan sonra değerinde önemli bir düşüş yaşadı. Fiyat, çoklu desteğin birleştiğini temsil eden 74 dolar civarında çok önemli bir alana dönüyor gibi görünüyordu. Basın zamanında, AVAX son 24 saatte %4,25 düşüşle 74,68 dolardan işlem görüyordu.

AVAX Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, AVAX / USDT

AVAX, yaşam boyu dönüm noktasına ulaşmasından bu yana değerinin %64’ünden fazlasını kaybetti ve 22 Ocak’ta 14 haftanın en düşük seviyesine geriledi. Oradan yukarı çıkarken, alt, 19 Mart’ta boğalar onu kırana kadar trend çizgisi direncini (beyaz) defalarca test etti.

Yükselen takoz kurulumu uzun vadeli 98 $ direncini test ederken, bu ralli AVAX için güzel kazançlar getirdi. Sonuç olarak, ayılar mevcut trendin sorumluluğunu üstlendiğinden, 20 EMA (kırmızı) 50 EMA’nın (camgöbeği) altına sıçradı.

74 dolar işareti, önümüzdeki günlerde büyük bir düşüşü önlemek için boğaların tutması için son derece kritik. Bu seviyenin altında zorlayıcı bir kapanış, tüm kısa vadeli ve uzun vadeli toparlanma girişimleri için zararlı olacaktır. Yukarı yönde, bu tabandan olası bir geri dönüş, 77-79 dolar aralığına doğru kısa vadeli bir canlanmaya yol açabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, AVAX / USDT

Göreceli Güç Endeksi, simetrik üçgen benzeri bir eğilimi işaret eden iki eğilim çizgisi tarafından sınırlandırılan bir yörünge üstlendi. Anında destekten makul bir toparlanma, orta geri dönüş şansı olan bir yükseliş ayrışmasını yineleyecektir.

Ayrıca, CMF son birkaç gün içinde fiyatla gözle görülür bir yükseliş farklılığı yaşadı. Bu, 74 dolarlık desteğin sağlamlığını güçlendirecektir.

Çözüm

74 dolar seviyesinin sağlamlığı ve çoklu destek seviyeleri yakınsaklığı göz önüne alındığında, AVAX bu işaretten kısa vadeli bir canlanma görebilir. Geometrik olarak grafik ve göstergeler, önümüzdeki günlerde bir canlanma şansını doğruladı. Ancak alıcılar yüksek hacimlerde ortaya çıkmadıkça, 77-79 dolar aralığının sınırlarını aşmak boğalar için zor olacaktır.

Ayrıca yatırımcılar / tüccarlar Bitcoin hareketini yakından takip etmelidir. Bu okuma, bu teknik faktörleri tamamlamak için genel piyasa yapısını ve dinamiklerini etkileyebilir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu