Kripto Para

Binance’in ardından Gate.io da açıkladı: Türkçe dil desteği kalkıyor

Borsalar, bu hafta Resmi Gazete’de yayımlanarak yasallaşan kripto varlık kanununa uyum sağlamak üzere değişikliklere gidiyor.

Binance’in Türkçe dil desteğini üç ay içinde kademeli olarak kaldıracağını ve Türk kullanıcılarına yönelik pazarlama faaliyetlerini durduracağını açıklamasının ardından benzer bir duyuru Gate.io’dan da geldi.

Bugün yapılan açıklamada, “Gate.io’da Türkçe dil desteği, 3 ay içinde kullanıma kapatılacaktır. Gate.io’nun Türkiye’de yerleşik kişilere ilişkin reklam ve pazarlama faaliyetleri sonlandırılacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Duyuruda, Gate.io platformuna erişiminin Türkiye’de yerleşik kişilere açık olmaya devam edeceği de vurgulandı.

Son olarak “İlerleyen zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) getirilecek yeni yönetmelikleri yakından takip ediyor olacağız.” diyen Gate.io, bu değişikliklerin para yatırma/çekme ve kripto para alım/satım faaliyetlerini etkilemeyeceğini, kullanıcıların fonlarının Gate.io güvencesi altında olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Yayınlandı:

Son Güncelleme:

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu