BitcoinBitcoin Düşüşbitcoin düşüş trendiBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para

Bitcoin Son Düşüşü ile Tarihi Döngüsünü Devam Mı Ettiriyor?


Bitcoin, son aylardaki en düşük seviyelerini zorluyor ve şimdi BTC fiyat boğa koşusunu sürdüren desteği ihlal etme riski taşıyor. Bitcoin, Mt. Gox geri ödemeleri yılların en büyük tasfiye dalgasını tetiklerken, boğa piyasasını koruma mücadelesi veriyor.

TradingView verilerine göre, Bitcoin fiyatı 5 Temmuz’da tek başına %5 düştü ve şimdi yatırımcılar, boğaların koruması gereken kritik seviyeleri gözlemliyor. Popüler trader Matthew Hyland için ilk izlenecek seviye $52,000 destek noktası.

Bu, Mart ortasında $73,800’lik tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri Bitcoin’in haftalık zaman dilimlerinde supertrend göstergesinin tabanını oluşturuyor.

Supertrend, BTC/USD için alım ve satım aşamalarını belirleyen “Supertend çizgisi” oluşturmak için ortalama gerçek aralığı kullanır. Çift, 2022’nin sonundan beri supertrend çizgisinin üzerinde bulunuyor; bu, Bitcoin’in son ayı piyasasının sona erdiği zamandı.
Önceki Bitcoin boğa piyasalarını gözlemlediğimizde, mevcut düşüş hala mütevazı görünüyor.

2016’dan beri, BTC/USD birçok kez %38 oranında düşüş yaşadı ve bu da kapitülasyon hedefini $45,750 yapıyor.

Bu fenomen hakkında yorum yapan Blockstream’in kurucusu ve CEO’su Adam Back, değişken piyasa hissiyatını eleştirdi. Bunun yerine, hodler’ların hem Bitcoin’e hem de herhangi bir kamu şirketinin en büyük BTC hazinesine sahip olan MicroStrategy’nin hisselerine daha fazla yatırım yapmaları gerektiğini savundu.

“Hatırlatma, büyük resme bakın. Önceki boğa koşuları da yarım düzine -%30 düşüşler yaşadı. Şu anda yaklaşık -%26’dayız (-%27 daha önce),” diye yazdı X’te.

“Aslında, son düşüşler daha derin görünmüyor, ancak insanlar normal boğa piyasası modelini unutuyor. Panik yapmayın, düşüşten satın alın. veya BTC ile biraz $CMSTR satın alın.”

Trader ve analist Rekt Capital, Bitcoin’deki bu düşüşün normal olduğunu dile getirdi. Açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu geri çekilme %21 derinliğinde ve 45 gün uzunluğunda. Bu döngüde, ortalama geri çekilme derinliği %22 ve ortalama geri çekilme süresi 42 gün,” diye hesapladı. Geri çekilme derinliği açısından, bu neredeyse ortalama bir geri çekilme. Geri çekilme süresi açısından, bu ortalamanın üzerinde bir geri çekilme. Uzun vadede, karşılaştırmalı bir grafikle birlikte yaptığı bir X gönderisinde ekledi, BTC fiyat tarihi “konuştuğumuz gibi tekrarlanıyor.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu