Bitcoin (BTC) PriceBTC AnalysisBTCEURBTCGBPBTCUSDBTCUSDTCrypto NewsKripto Para

BTC 57 Bin Doları Geri Kazandı Ama Şimdiden Dipte mi?

Piyasa birkaç önemli destek bölgesini kaybettiği için Bitcoin’in fiyat düşüşü devam ediyor. Birçok yatırımcı derin bir çöküşten endişe ederken, bu düşüşün ayı tuzağı olma ihtimali de mevcut.

Teknik Analiz

İle TicaretÖfke

Günlük Grafik

Günlük grafik, fiyatın 60 bin dolar destek seviyesini kaybettiğini ve 58 bin dolar civarındaki 200 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünü gösteriyor.

200 günlük hareketli ortalama, önceki boğa piyasalarında fiyatı sabit tuttuğu için önemli bir göstergedir. Ne zaman aşağı yönde kırılsa, boğa koşusu sona eriyordu. Ancak fiyat şu anda 57 bin dolar seviyesinde işlem görüyor ve BTC bu seviyenin altında günlük bir mum oluşturmayı başaramadı.

Dünkü mumun aşağı doğru oldukça büyük gölgesi, düşüşün durmuş olabileceğini ve kısa vadede konsolidasyonun ve hatta toparlanmanın olası olduğunu gösterebilir.

btc_price_chart_0707241
Kaynak: TradingView

4 Saatlik Grafik

4 saatlik grafik, son birkaç haftadır Bitcoin için net bir düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat sürekli olarak daha düşük en yüksek ve en düşük seviyelere ulaşarak birden fazla destek seviyesinin altına indi.

Şu anda fiyat 57.000 dolar seviyesini aşağıdan yeniden test ediyor ve eğer seviyeyi başarılı bir şekilde geri kazanırsa önümüzdeki haftalarda yukarı yönlü bir toparlanma umutlarını ateşleyecek.

RSI’nin aşırı satış bölgesinden toparlanmasıyla durum böyle olabilir. Ancak BTC kritik 60 bin dolar seviyesinin altında işlem gördüğü sürece bir geri dönüş beklenemez.

btc_price_chart_0707242
Kaynak: TraidngView

Zincir İçi Analiz

İle TicaretÖfke

Bitcoin Gerçek Hashrate Düşüşü

Fiyat analizi yalnızca kısa vadeli piyasa davranışının belirlenmesine yardımcı olabilirken, BTC ağının temellerine odaklanan zincir içi analizden daha fazla bilgi elde edilebilir.

Bu grafik, ağın göreceli bilgi işlem gücündeki düşüşleri ölçen Bitcoin hashrate düşüşünü gösteriyor. Hash oranı düşüşü, ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 16 bin dolardan bile daha düşük değerlere ulaştı ve bu da madencilerin büyük bir teslimiyetine işaret ediyor.

Madencilerin piyasadan çıkması hiçbir zaman iyi bir işaret olmasa da, Ocak 2023’te olduğu gibi son düşüş trendinin potansiyel olarak sona ereceğine işaret edebilir.

Bu nedenle, birçok kişi gelecekten korkarken, Bitcoin’e inanan bazı kişiler mümkün olduğu kadar çok birikim yapıyor olabilir. Bu arada dibe mi ulaştığımızı yoksa ayı piyasasının daha yeni mi başladığını ancak zaman gösterecek.

Funding_rates_chart_0707241
Kaynak: Coinyorumcap
ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Yasal Uyarı: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırımın satın alınması, satılması veya tutulması konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız tavsiye edilir. Sağlanan bilgileri kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için Yasal Uyarı’ya bakın.

Kripto para birimi grafikleri TradingView tarafından.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu