Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para

CryptoQuant CEO’su: Devletlerin Bitcoin satışları abartılıyor

Blok zinciri analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, devletlerin Bitcoin satışlarının abartıldığını savundu.

2023’ün başından bu yana piyasaya 224 milyar dolar girdiğini ifade eden analist, “Devletler tarafından el konulan BTC’ler, gerçekleşmiş piyasa değerinde yaklaşık 9 milyar dolarlık bir paya sahip.” ifadelerini kullandı.

Ki Young Ju, devamında ise 9 milyar dolarlık rakamın 224 milyar dolarlık para girişinin yalnızca yüzde 4’üne denk geldiğini vurgulayarak “Devlet satışlarının işlemlerinizi mahvetmesine izin vermeyin.” dedi.

Gerçekleşmiş piyasa değeri (gri), devletlerin Bitcoin satışları (mor)

Gerçekleşmiş piyasa değeri, piyasaya giren toplam sermayeyi ifade ediyor. Bu değer, mevcut fiyatı toplam coin sayısıyla çarpan geleneksel piyasa değeri hesaplamasının aksine, her bir coin’in en son hareket ettiği andaki fiyatına göre belirleniyor.

Devletlerin kontrolünde ne kadar Bitcoin var?

Bugüne kadar ABD başta olmak üzere pek çok devlet, çeşitli operasyonlardan önemli sayıda Bitcoin ele geçirdi. Bunların bir kısmı satıldı ve bir kısmı da halen tutuluyor. Son verilere göre, ABD’nin kontrolünde 200 binden fazla BTC varken onu 194 bin BTC ile Çin, 61 bin BTC ile İngiltere ve 42 bin BTC ile Almanya izliyor.

Yayınlandı:

Son Güncelleme:

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Coinyorumcap Telegram kanalına katılın!



Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu