Hisse Önerileri

Deniz Yatırım Model Portföy Önerileri – (14.06.2024) Hisse Önerileri

Piyasa Yorumu

Bu sabah pozitif açılış ve sonrasında 10250 – 10580 arasında işlem aktivitesi bekliyoruz. Dün endeks +2.23% değişimle 10391,89 seviyesinde kapattı. İşlem hacmi yüksek seviyede gerçekleşti.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

▪ MAVI: 1Ç24 Bilanço değerlendirmesi / olumlu
▪ TKFEN: 1Ç24 Bilanço değerlendirmesi / sınırlı olumlu
▪ ANSGR: Mayıs ayı prim üretimi / olumlu
▪ AKSEN: 1Ç24 Bilanço değerlendirmesi / olumsuz
▪ ISMEN: 1Ç24 Finansal Sonuçları Kısa Değerlendirmesi / sınırlı olumlu
▪ KONTR: Borsada işlem gören tipe dönüşüm başvuruları hakkında / sınırlı olumsuz
▪ ASELS: Sözleşme ve Sözleşme Değişikliği İmzalanması / olumlu
▪ DOHOL: 1Ç24 Kısa Bilanço Değerlendirmesi / sınırlı olumlu
▪ TUPRS: Bağlı ortaklığın finansal varlık edinimi / olumlu

▪ MEDTR: Meditera Tıbbi Malzeme bugün piyasa kapanışının ardından 1Ç24 finansal sonuçlarını açıklayacak. Şirket’e yönelik beklentimiz bulunmamaktadır.

▪ ALARK: Alarko Holding bugün piyasa kapanışının ardından 1Ç24 finansal sonuçlarını açıklayacak. Beklentimiz Şirket’in 1642 milyon TL net kar açıklaması yönünde.

Deniz Yatırım Model Portföyü

Deniz Yatırım Model Portföy, Deniz Yatırım Strateji ve Araştırma Bölümü tarafından, temel analiz kriterlerine göre hazırlanmış, orta-uzun vadeli hisse senedi tavsiye listesidir. Alınan pozisyonlar sadece uzun yönlüdür (long only). Herhangi bir rakamsal/yüzdesel getiri hedefi söz konusu değildir. Herhangi bir şirket sayısı sınırı söz konusu değildir. Herhangi bir sıklıkta/takvim dahilinde değişiklik yapma zorunluluğu söz konusu değildir. Strateji ve Araştırma Bölümü analistleri portföyü takvim yılı içerisinde piyasa koşulları izin vermez ise değiştirmeme hakkına sahiptirler. Portföy içerisinde yer alan şirketler için temel analiz açısından getiri potansiyeli kalmamış dahi olsa da (değerleme olarak) şirket markasına olan geçmiş ve gelecek dönem güveni ile liste içerisinde kalmaya devam edebilirler. Portföyde yer alan şirketler için AL tavsiyesi bulunması zorunluluğu söz konusu değildir. Bölüm analistleri, TUT ve/veya Gözden Geçiriliyor önerileri ile de liste içerisinde şirket tercihinde bulunabilirler.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu