Şirket Haberleri

Dev Sermaye Artırım İşlemi Tamamlandı! – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

İz Yatırım Holding A.Ş., 13 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen tahsisli sermaye artırımı süreci çerçevesinde toplam nominal tutarı 1.319.255 TL olan pay alımı işlemini tamamladığını duyurdu.

IZINV hissesinde, büyük ortaklardan olan UP VENTURE CAPİTAL, tahsisli sermaye artırımına katıldı. Yatırım şirketi IZINV hissesinde %12,10 oranında pay sahibi.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla yapılan açıklamada, pay başına 52,87 TL fiyatla gerçekleştirilen bu işlemin detaylarını paylaştı.

Bu işlem sonucunda, İz Yatırım Holding A.Ş.’nin sermaye yapısındaki değişiklikler şu şekilde gerçekleşti: İşlem öncesinde sahip olunan payların sermayeye oranı %5,15 iken, işlem sonrasında bu oran %12,1’e yükseldi. Ayrıca, oy haklarına oranı da %1,75’ten %4,45’e çıktı.

Şirket yetkilileri, yapılan bu açıklamaların tam ve doğru bilgiler üzerine inşa edildiğini, gerekli denetim ve kayıtların titizlikle yapıldığını ve ilgili düzenlemelere tam uyum sağlandığını beyan etti. İz Yatırım Holding A.Ş., sermaye artırımı ile güçlü mali yapısını korumayı ve büyüme stratejilerini desteklemeyi amaçladığını vurguladı.

Detaylı işlem bilgileri ve güncellenen sermaye yapısı ile ilgili bilgiler, pay sahipleri ve kamuoyuna şeffaf bir şekilde sunuldu. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 11. maddesi uyarınca işlemi gerçekleştirdiğini belirtti.

Şirketten gelen KAP açıklaması:

13.06.2024 tarihinde İz Yatırım Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak devam eden tahsisli sermaye artırımı sürecinde 52,87 TL fiyattan 1.319.255 TL toplam
nominal tutarlı sermaye artış işlemi Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından tanımlanmıştır. Bu işlem sonucunda İz Yatırım Holding A.Ş sermayesindeki payım/oy
hakkım 13.06.2024 tarihi itibariyle %12,10/%4,45’e ulaşmıştır.
Bu açıklama SPK Özel Durumlar Tebliği’nin 11’inci maddesi hükmü kapsamında gerçekleştirilmiştir.
İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.
Adı/Soyadı: UP VENTURE CAPITAL LLP

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu