Kripto Para

Elon Musk’a Binance’ten 500 milyon dolarlık taahhüt

Elon Musk, Twitter’ın alım sürecinde 7 milyar 139 milyon dolarlık yeni bir yatırım buldu. İçinde Binance borsasının da olduğu yatırımcılar taahhüt mektuplarını sundular ve Musk da bu mektupları SEC’ye resmen bildirdi.

Binance’ten 500 milyon dolar

Musk, son günlerde özel yatırım şirketlerinin de dahil olduğu birçok yatırımcıyla Twitter’ın satın alım sürecinde fon sağlanabilmesi için görüşmelerde bulunuyordu. Bu görüşmelerde birçok yatırımcıyı ikna etme konusunda başarılı olduğu görülen Musk’a, Binance’ten de destek geldi. Dünyanın en büyük borsası olarak bilinen Binance, 500 milyon dolarlık yatırım taahhüdü verdi.

Kripto para yatırımlarıyla bilinen şirketlerden de destek

Kripto paralara yaptıkları yatırımlarla bilinen birçok şirket de Musk’a destek oldular. Yatırım firması Sequoia Capital 800 milyon dolar, Fidelity 316 milyon dolar ve son dönemde web3 yatırımlarıyla bilinen Andreessen Horowitz (a16z) de 400 milyon dolarlık taahhüt mektubu verdiler.

Toplanan para 27 milyar doları aştı

Alınan 7 milyar 139 milyon dolarlık taahhüt mektuplarıyla birlikte Musk’ın Twitter’ın satın alımı için topladığı miktar 27 milyar 250 milyon oldu. Bu rakam, düne kadar 20 milyar doların üzerindeydi. Musk, yatırımcıları ikna etmek için Twitter’ı 3 sene içinde yeniden halka arz edeceği taahhüdünü veriyordu.

Suudi prensten de hisselerle destek

Öte yandan Musk’ın Twitter’ı almasına karşı çıkan Suudi prens El Velid bin Talal bin Abdülaziz el Suud da, yatırımlar için halihazırda Twitter’daki 34.95 milyon adet hissesiyle de destek olma taahhüdünde bulundu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu