Bitcoin Haberleri

Fetch.ai Liderliğinde AI Token Rallisi: Nvidia’nın Dünyanın En Değerli Şirketi Olmasıyla Patlama Yaşıyor

Fetch.ai, son 24 saat içinde yapay zeka ile bağlantılı kripto para birimlerinde önemli kazanımlara öncülük ederek %25’in üzerinde bir artış kaydetti. Bu yükseliş, Nvidia’nın dünyanın en değerli şirketi olmasının ardından geldi.

Fetch.ai (FET), Nvidia’nın dünyanın en değerli şirketi haline gelmesiyle büyük yapay zeka bağlantılı kripto para birimlerinin yükselişine öncülük etti. Fetch.ai, son 24 saat içinde %25’in üzerinde artış gösterdi. Bunun yanı sıra Bittensor (TAO) %19’un üzerinde, Render (RNDR) %13’ün üzerinde artış kaydetti. NEAR Protokolü (NEAR)ve Internet  Computer (ICP) ise %19’un üzerinde yükseldi. CoinGecko verilerine göre her biri %10’luk bir artış gösterdi.

Nansen.ai analisti Edward Wilson, yapay zeka sektörünün şu anda hem geleneksel hem de kripto pazarlarında en sıcak köşe olduğunu belirtti. Wilson, yapay zeka ile ilgili tokenlerdeki yükselişin, ABD’li bilgisayar çipi üreticisi Nvidia’nın, hisse fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 136 doların üzerine çıkmasıyla dünyanın en değerli şirketi unvanını almasının ardından geldiğini vurguladı. “Nvidia’nın dünyanın en değerli şirketi haline gelmesinin ardından NEAR, RNDR ve diğerleri gibi AI tokenlerinin yükselişe geçmesi sürpriz olmamalı. Bu tokenlerin her ikisi de geçen yıl Ethereum’a kıyasla yaklaşık %300 artış gösterdi. Aynı dönemde %100’ün üzerinde bir artış bu sektöre yüksek pazar ilgisi gösteriyor,” dedi Wilson.

ABD Spot Bitcoin ETF’lerinde 152 Milyon Dolarlık Çıkış: Düşüş Dalgası Dördüncü Günde Devam Ediyor

Ancak, YouHodler Risk Müdürü Sergei Gorev, yapay zeka ile ilgili son rallinin dikkatle izlenmesi gerektiğini belirtti. Gorev, mevcut değerlemelerde esastan daha fazla abartı olabileceği için daha fazla netliğe ihtiyaç duyulduğunu öne sürdü. “NVIDIA hisselerinin fiyat tekliflerine gelince, hisse senedinin son dinamiklerini, piyasanın henüz tam olarak netleşmeyen beklentilere verdiği aşırı tepkinin bir sonucu olarak değerlendiriyoruz. ‘Yeni bir şey yaratmak’ anlatısı, ister 3D yazıcılar olsun, ister EV’ler, piyasada her zaman heyecan uyandırmıştır. Şimdi konu yapay zeka etrafındaki heyecanla ilgili,” dedi Gorev.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu