Genel

Hong Kong’tan Ethereum (ETH) ve Üç Altcoin İçin Güzel Haber!

Spot Ethereum ETF‘leri konusunda ABD SEC’ten önce davranan Hong Kong, Ethereum ETF’lerine staking özelliğini eklemeye hazırlanıyor.

DL News’e konuşan ETF ihraççısı HashKey Capital’in ortağı Vivien Wong, Hong Kong’ta yakın tarihte ETH ETF’lerinde staking özelliğinin piyasaya sürüleceğini açıkladı.

“ABD’de spot Ethereum ETF’leri onaylanır onaylanmaz, insanlar bize koşarak ‘Bir ETH staking ürünü piyasaya sürmeyi mi planlıyorsunuz?’ diye sordular.”

Piyasanın ve yatırımcıların staking ürünlerine olan talebini Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na ilettiğini belirten Wong, yakın zamanda ayrıntılı bir teklif sunacaklarını ifade etti.

“Geçtiğimiz ay düzenleyicilere Ethereum staking’e ihtiyaç olduğunu söyleyen bir mesaj gönderdim, Hiç tereddüt etmeden, ‘tamam, lütfen ayrıntılı bir teklif gönderin’ dediler.

Mevcut spot Ethereum ETF’leri yatırımcıların hesaplar aracılığıyla Ethereum’a kolayca yatırım yapmalarını sağlarken, staking özelliği olmadığından ekstra getiri elde etmelerine izin vermez.

Straking olursa ekstra gelir elde edebilirler.

Ancak staking özelliğini içeren yeni bir Ethereum ürününün piyasaya sürülmesi muhtemelen altı ay kadar sürecektir.”

HashKey Capital ortağı Vivien Wong son olarak Ethereum (ETH) dışında başka kripto para birimlerinin de bir gün kendi ETF’lerine sahip olabileceğini ancak seçeneklerin henüz belirgin olmadığını söyledi.

Wong’a göre, Hong Kong düzenleyicilerinin yeni kripto ETF’lerini onaylayabilmesi için, ilgili altcoinin kayıtlı sanal varlık ticaret platformları aracılığıyla halka açık olarak alınıp satılabilir olması gerekiyor.

Wong, HashKey Capital’in potansiyel olarak bir Solana (SOL) ETF’i de dahil olmak üzere daha yenilikçi ürünler sunmak için düzenleyicilerle aktif olarak işbirliği yaptığını belirtti.

Ethereum ağında çıkarılan tokenlara atıfta bulunan Wong şunları söyledi:

“ETF adayları olarak ERC-20 tokenları tercih edilebilir. Chainlink veya Uniswap gibi bazı isimler.

Ve Solana ETF’i de planlar arasında olabilir.

Şu anda SFC ile görüşüyoruz. Yeni ürünler piyasaya sürmeye devam ediyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu