Crypto BitsCrypto NewsKripto ParaMeme coins

Kripto Piyasaları Düşerken En İyi Meme Coin’ler Çöküyor

Kripto para piyasası Pazartesi sabahı başka bir düşüş yaşıyor ve büyük kripto paralar kayda değer düşüşler gösteriyor.

Örneğin ETH bir kez daha 3 bin doların altında işlem görüyor ve gün içinde %4 düşüş yaşadı. XRP %5 düştü ve şimdi boğalar kritik 0,4 dolar seviyesini savunmak için savaşıyor.

Ekran görüntüsü 2024-07-08, 8.21.36
Kaynak: Kriptoyu Ölçün

Yukarıdaki ısı haritasında görüldüğü gibi, tamamı kırmızı renkte işlem gören büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında kesinlikle hiçbir istisna yoktur. Son saatlerde yaşanan düşüş Sonuç olarak çoğunluğu uzun vadeli olan yaklaşık 300 milyon dolar değerinde tasfiye edilmiş kaldıraçlı pozisyonlarda. Her ne kadar 113 milyon dolar kısa pozisyon olsa da bu durum dalgalı fiyat hareketini gösteriyor.

Bununla birlikte, önemli ölçüde etkilenen bir kategori de meme paralarıdır. CoinGecko’ya göre tüm meme coin sektörü yalnızca son 24 saatte %10 oranında düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, bu yazının yazıldığı sırada büyük meme paraları düpedüz düşüş yaşıyor.

  • DOGE %6,4 düştü
  • SHIB %4,8 düştü
  • PEPE yüzde 10 düştü
  • WIF %9,5 düştü
  • BONK %6 düştü
  • FLOKI %6 düştü

Popüler Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre mevcut piyasa hissiyatı 28 puanda korku verici. Karşılaştırma yapmak gerekirse; geçen hafta bu kez 53, geçen ay bu kez 72 idi.

Görünüşe göre piyasa, alacaklıların geri kazanılan BTC ve BCH’lerini Mt. Gox borsasından elden çıkarmalarının neden olabileceği potansiyel satış baskısına karşı temkinli olmaya devam ediyor. Gibi KriptoPatates Daha önce bildirildiği üzere, feshedilmiş ticaret platformu, yaklaşık 10 yıl süren bir destanın ardından alacaklılarına borcunu ödemeye başladı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu