BitcoinBitcoin HaberleriEthereumHaberlerKripto Para

Kripto Piyasası Ne Zaman Yükselişe Geçecek?

Bitcoin  madencileri ve balinaların satış baskısıyla birlikte, devam eden Mt. Gox borçlularına ödemeler, kripto piyasasındaki karamsarlığı derinleştiriyor. Verile göre, geçen hafta 1,2 milyar doları aşan değerde 21.000’den fazla Bitcoin, kripto para borsalarına transfer edildi.

Zincir üstü veriler, çeşitli merkeziyetsiz uygulamalarda (DApp) teminat altına alınmış kredileri olan bazı Bitcoin ve Ethereum  balinalarının son 24 saat içinde tasfiye edildiğini ortaya koyuyor. Bu durum piyasa dengesini önemli ölçüde etkileyerek satış baskısında artışa neden oldu.

Son 24 saatte kripto türev ticaretinde 636 milyon doların üzerinde likidasyon gerçekleşti. Bu likidasyonlar çoğunlukla uzun pozisyonda olan yatırımcıları etkiledi. Bu kitlesel likidasyon, yatırımcılar arasında yaygın olan korku duygusunu yansıtan piyasa oynaklığını yoğunlaştırdı.

Coinmühendisi’nın bildirdiği gibi, korku ve açgözlülük endeksi, son 24 saat içinde 44’ten (nötr) 29’a (korku) düştü. Bu keskin düşüş, piyasadaki yatırımcıların artan kaygısını ve belirsizliğini vurguluyor.

Bitcoin’i Gelecek Neler Bekliyor?

Mt. Gox’un önümüzdeki üç ay boyunca kripto dağıtımına devam etmesi ve Almanya ile ABD hükümetlerinin devam eden Bitcoin satışları ile birlikte, piyasa FTX çöküşünü anımsatan büyük bir teslim süreciyle karşı karşıya.

İlginizi Çekebilir: TÜBİTAK’tan Kripto Para Yasası Hakkında Kritik Açıklama!

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin 56.000 dolarlık destek seviyesini koruyamazsa, yakın gelecekte 52.500 dolar civarında güçlü bir destek bulabilir. Bu potansiyel düşüş, piyasanın kırılgan durumunu vurgulamaktadır.

Boğa Dönemi Görünümü

Yaşanan düşüşe rağmen, 2024 kripto boğa koşusunun zirve noktasına ulaşması ihtimalini tamamen göz ardı etmemek gerekir. Önceki büyük boğa piyasalarından elde edilen tarihi kalıplar, rallinin henüz bitmediğini gösteriyor.

Bazı analistler, 2024 döngüsünün, 20.000 dolar civarında zirve yapmadan önce birkaç yüzde 25-30 geri çekilme yaşanan 2017 döngüsünü yansıttığını savunuyor.

Matrixport, özellikle ABD genel seçimlerinin yaklaşması ve faiz indirimlerinin devreye girmesiyle birlikte kripto boğa döngüsünün sonunda ivme kazanacağını savunuyor. Buna ek olarak, kripto piyasası son zamanlarda yeni zirvelere ulaşan S&P 500 gibi önemli borsa endekslerini takip etmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK Mİ ? AYI SEZONU GERİ Mİ GELDİ ? adlı videomuzu izlemek için tıklayınız

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu