Şirket Haberleri

Lotlarınız Katlanacak! Sanayi Şirketi Hem Bedelsiz Hem Bedelli Sermaye Arttıracak! – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IZFAS) Bedelli ve Bedelsiz Sermaye Artırımı Duyurusu

İzmir Fırça Sanayi ve Ticaret A.Ş. (IZFAS), 13 Haziran 2024 tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu ( KAP) bildirimi ile şirket sermayesini artırma kararı aldığını açıkladı. Yönetim Kurulu’nun 2024 / 8 sayılı kararı ile alınan bu adım kapsamında şirketin çıkarılmış sermayesi, toplam %200 oranında artırılarak 59.062.500 TL’den 177.187.500 TL’ye çıkarılacak.

Şirket Esas Sözleşmesi’nin 6. maddesinin verdiği yetkiye dayanarak yapılacak bu sermaye artırımının 59.062.500 TL’si nakden (bedelli), 59.062.500 TL’si ise iç kaynaklardan (bedelsiz) karşılanacak. Bu kapsamda artırılan sermayeyi temsil eden payların 2.625.000 TL’lik kısmı imtiyazlı A grubu nama yazılı, 115.500.000 TL’lik kısmı ise B grubu nama yazılı olarak ihraç edilecek.

Bedelsiz sermaye artırımı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Karar Organının 07.03.2024 tarih ve 14/382 sayılı duyurusu uyarınca, şirketin Vergi Usul Kanunu (VUK) kayıtlarına ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları’na (TFRS) uygun olarak sermaye düzeltmesi farklarından karşılanacak. Bedelli sermaye artışı kapsamında ise mevcut ortakların yeni pay alma hakları kısıtlanmayacak ve bu haklar 1 TL nominal değerle 15 gün süreyle kullandırılacak.

Mevcut pay sahiplerinin rüçhan hakları, imtiyazlı A grubu nama yazılı pay sahiplerine A grubu nama yazılı, B grubu nama yazılı pay sahiplerine ise B grubu nama yazılı pay verilmek suretiyle kullandırılacak. Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan paylar, nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da halka arz edilecek. Kalan paylar olması halinde bu paylar, Orhan Dilberoğlu ve Natan Kohen tarafından satın alınacak.

Bedelli sermaye artırımından elde edilecek fonların kullanımı, Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği’nin 33. maddesi gereğince hazırlanmış olan “Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanımına İlişkin Rapor” doğrultusunda onaylandı. Ayrıca, sermaye artırımı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için gerekli başvuruların yapılması ve işlemlerin tamamlanması hususunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Natan Kohen yetkilendirildi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu