Şirket Haberleri

Müjde! Yeni Halka Arz Geliyor – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GOZDE), 14 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) yaptığı açıklamada, portföy şirketlerinden Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’nin (FLO) halka arz başvurusu hakkında önemli bilgiler paylaştı. 

Halka Arz Başvurusunun Detayları

Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.: GOZDE’nin %11,50 oranında hissedarı olduğu FLO, üretim ve perakendecilik alanındaki tecrübesiyle Türkiye ayakkabı perakende sektöründe lider konumdadır.

Halka Arz Edilecek Paylar: GOZDE, FLO’daki toplam 6.355.263 TL nominal değerli payını ortak satışı yoluyla halka arz edecektir.

Sermaye Artırımı: FLO, halka arz çalışmaları kapsamında çıkarılmış sermayesini 690.000.000 TL’den 726.315.789 TL’ye artıracaktır. Bu kapsamda, toplam 36.315.789 TL nominal değerli pay ihraç edilecektir.

Yeni Pay Alma Hakkı Kısıtlaması: GOZDE, halka arz kapsamında ihraç edilecek paylar için yeni pay alma hakkının, talepte bulunacak yatırımcılar lehine kısıtlanmasını kabul etmiştir. Ayrıca, halka arz ile ilgili işlemleri yürütmek üzere gerekli yetkilendirmeler yapılmıştır.

KAP Açıklaması:

“Şirketimizin %11,50 oranında hissedarı olduğu, üretim ve perakendecilik tecrübesiyle Türkiye ayakkabı perakende sektörünün lideri Flo Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.’deki (FLO) paylarımızdan toplam 6.355.263 TL nominal değerli kısmının ortak satışı yoluyla halka arz edilmek suretiyle satılmasına, FLO’nun halka arz çalışmaları kapsamında, çıkarılmış sermayesinin 690.000.000 TL’den 726.315.789 TL’ye artırılması nedeniyle ihraç edilecek olan toplam 36.315.789 TL nominal değerli payın  Şirketimizin yeni pay alma hakkının halka arz kapsamında talepte bulunacak yatırımcılar lehine kısıtlanmasının kabulüne ve halka arz ile ilgili işlemleri yürütmek üzere yetkilendirmelerin yapılmasına karar verilmiştir.

FLO paylarının halka arzına ilişkin olarak hazırlanan izahnamenin onaylanması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (Kurul) 14.06.2024 tarihinde başvuru yapılmıştır. Sn. Kurul’un incelemesine sunulan taslak izahname, FLO’nun ve halka arza aracılık edecek lider aracı kurumlar olan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin internet sitelerinde ilan edilecektir.

Gelişmeler ilgili mevzuat çerçevesinde KAP üzerinden duyurulacaktır.

Saygılarımızla,

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu