Kripto Para

Obama Döneminin Eski Başsavcı Yardımcısından Kripto Para Açıklaması! ABD Düzenleyicilerini Hedef Aldı: “Kasıtlı Hareket Ediyorlar!”

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett eski ABD başkanı Obama‘nın yönetimi sırasında eski Başsavcı Yardımcısı olan Donald Verrilli’nin açıklamalarını paylaştı.

Buna göre eski başsavcı Donald Verrilli, ABD düzenleyici kurumlarının bankacılık sektörünü özellikle kripto para birimi endüstrisinden çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Paylaşıma göre, Verrilli, dijital varlık sektöründe bankacılık hizmetlerine acil ihtiyaç duyulmasına rağmen, federal düzenleyicilerin kripto sektöründen bankacılığı bilerek ortadan kaldıklarını ve koordineli bir çaba başlattıklarını söyledi.

“Dijital varlık endüstrisinin bankacılık hizmetlerine olan acil ihtiyacına rağmen, federal düzenleyiciler endüstriden bankacılığı çıkarmak için uyumlu ve koordineli bir kampanya yürüttüler.

Federal düzenleyiciler kripto bankacılığı hizmetlerini bilerek engellediler.

Kripto para ekosisteminin hala Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) baskısından kurtulmuş olmadığını belirten Verrilli açıklamasında Coinbase‘in SEC ve FDIC‘e karşı açtığı son davaya atıfta bulundu.

Verrilli, Coinbase’in itirazlarına rağmen SEC’in sektördeki en iyi firmalara karşı dava açmaya devam ettiğine dikkat çekerek, SEC’in Ripple Labs, Uniswap ve daha yakın zamanda ConsenSys gibi önemli sektör oyuncularına karşı açtığı davaları hatırlattı.

Eski Başsavcı Donald Verrilli son olarak kendisi de dahil piyasa uzmanlarının ABD’nin gerilemeye başladığını ve tekrar rayına oturması için geleceğe yönelik kripto para düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu düşündüğünü söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu