AA NewsCrypto NewsCrypto ScamsKripto Para

Popüler Dolandırıcılar Bir Dolandırıcılıktan 30 Bin Dolar Kaybetti


Hizmet olarak dolandırıcılığın kötü şöhretli elebaşı ‘Pink Drainer’, bir zamanlar sattığı planların alıcı tarafında bulmuş gibi görünüyor.

Kripto uyumluluk platformu MisTrack tarafından paylaşılan bir güncellemeye göre, kötü şöhretli cüzdan tüketen grup, 7 Temmuz’da “adres zehirlenmesi” dolandırıcılığı nedeniyle yaklaşık 30.000 dolar değerinde Ethereum kaybetti.

Bu tür dolandırıcılık ile dolandırıcı, birbirleriyle sık sık etkileşime giren adres çiftlerini hedef alır ve bunlardan birinin işlem geçmişini, biraz farklı olan ancak kendisine çok benzeyen bir adresten küçük miktarda kripto göndererek “zehirler”. kurbanın olağan teması.

Kurbanlar daha sonra farkında olmadan “zehirli” karakter dizisini kopyalayarak tanıdık adreslere para aktarıyor ve sonunda parayı suçluların yararına yanlış yere koyuyorlar.

İronik bir şekilde bu yöntem, Pink Drainer’ın başkalarına karşı kullandığı bilinen taktikleri yansıtıyor.

MisTrack’in cıvıldamak Okumak,

“Dolandırıcıyı dolandırmak. Görünüşe göre Pink Drainer ile ilişkili bir adres, adres zehirlenmesi dolandırıcılığının kurbanı oldu. Onlar adına üzüldüğümüzü söyleyemeyiz.”

En son gelişme, Pink Drainer’ın hain altyapısını kapattığını duyurmasından neredeyse iki ay sonra geldi. Zincir üstü dedektif ZachXBT’nin belirttiği gibi Pink Drainer’ın geliştiricileri, hedeflerine ulaştıklarını ve emekliye ayrılacaklarını belirten bir bildiri yayınlarken, depolanan tüm bilgilerin silineceğini ve güvenli bir şekilde yok edileceğini de ekledi.

Scam Sniffer ve Dune Analytics tarafından derlenen veriler açıklığa kavuşmuş Pink Drainer’ın 21.131 kurbandan yaklaşık 85,3 milyon dolar değerinde fon çaldığı ortaya çıktı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Yeni bir hesap kaydetmek ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için bu bağlantıyı kullanın (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldiniz ödülü, kayıt olmak ve ücretsiz 100 USDT-M pozisyon açmak için bu bağlantıyı kullanın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu