Şirket Haberleri

Savunma Devinden Dev Rakam! 79.277.900 Dolar! – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

ASELSAN, Asya ve Orta Doğu’daki müşterileri için dev bir adım atıyor!

Elektronik Harp, Radar, Sonar Sistemleri ve Güdüm Kitleri dahil olmak üzere çeşitli savunma sistemlerinin ihracatına yönelik 79.277.900 ABD Doları değerinde yurt dışı satış sözleşmeleri imzaladı.

Bu anlaşma, Denizaltı Savunma Harbi için kritik bir adımı işaret ediyor. FERSAH 100-N/MF Karinaya Monteli Sonar Sistemi, ihracatın önemli bir parçası olarak ilk kez bu anlaşma kapsamında kullanılacak. ASELSAN, dünya denizlerinde güvenliği sağlamak adına kararlılıkla ilerliyor!

Yatırımcılar için bu haber oldukça ilgi çekici olabilir çünkü şirketin uluslararası alanda büyüme potansiyelini ve savunma endüstrisindeki liderliğini vurguluyor. ASELSAN’ın, önemli bir pazar olan Asya ve Orta Doğu’da büyük ölçekli anlaşmalar imzalaması, gelecekteki gelir ve karlılık potansiyelini artırabilir. Özellikle Denizaltı Savunma Harbi için yeni bir ürün olan FERSAH 100-N/MF Karinaya Monteli Sonar Sistemi’nin ihracatına odaklanması, şirketin teknolojik yenilikçiliğini ve pazar çeşitliliğini gösteriyor. Bu gelişmeler, yatırımcıların ASELSAN’ın büyüme stratejisine olan güvenini artırabilir ve şirketin değerine katkıda bulunabilir.

KAP Açıklaması:

ASELSAN, Asya ve Orta Doğu’da yerleşik müşterilerinin son kullanımı için; Elektronik Harp, Radar, Sonar Sistemleri ve Güdüm Kitleri dahil olmak üzere, savunma sistemlerinin ihracatına yönelik toplam bedeli 79.277.900,- ABD Doları tutarında yurt dışı satış sözleşmeleri imzalamıştır. Denizaltı Savunma Harbine yönelik FERSAH 100-N/MF Karinaya Monteli Sonar Sisteminin ihracatı, söz konusu sözleşmeler kapsamında ilk kez gerçekleştirilecektir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu