Akademi

Starly Coin Nedir? Starly Coin Yorum ve Fiyat Analizi

Starly, hızla büyüyen NFT meraklıları pazarını yakalamayı amaçlayan Flow blok zincirinde oyunlaştırılmış NFT koleksiyonları oluşturmak ve ticaretini yapmak için bir platformdur.

Fungible olmayan token (NFT) koleksiyonlarının oluşturulması popülaritesini artırmaya devam ederken, başlatmanın maliyeti ve teknik süreci nedeniyle birçok geliştirici/sanatçı için giriş engeli hala yüksek. Bir platform, daha fazla takıma NFT çoğunluğuna geçme şansı sağlamak için bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Arka plan

Starly, etkileyici geçmişe sahip ve blok zinciri teknolojisinde on yılı aşkın deneyime sahip bireylerden oluşan 27 kişilik bir ekip tarafından yönetilmektedir.

Ekip, sırasıyla 30+ milyon ve 150+ milyon kullanıcıyla F3 ve Ask.fm’in oluşturulmasında yer aldı ve bu, ekibin rekabetçi uzmanlığının kanıtı olarak hizmet ediyor.

Starly nedir?

Starly, hızla büyüyen NFT meraklıları pazarını yakalamayı amaçlayan Flow blok zincirinde oyunlaştırılmış NFT koleksiyonları oluşturmak ve ticaretini yapmak için bir platformdur.

NFT alanı, sürekli hazır ve yarım yamalak koleksiyon akışlarıyla doluyken, Starly, geliştiricilere bunları nasıl oluşturacakları konusunda uygun şekilde eğiterek ve yardımcı olarak uzun vadeli oyunu oynamak istiyor. Platform, NFT koleksiyonları oluşturmanın kafa karıştırıcı ve göz korkutucu sürecini ortadan kaldırır ve sorunsuz ve eğlenceli bir deneyim sağlar.

AKIŞ Blok Zinciri

FLOW, oyunlar, NFT’ler ve diğer dijital varlıklar için ideal olan yüksek verim ve düşük gecikme süresi kombinasyonu sayesinde Starly’nin tercih ettiği blok zinciridir.

Merkezi olmayan yapısı ve protokol düzeyinde güvenliği, platformun kullanıcıları dijital risklerden korumasını sağlar.

Günümüzün en başarılı NFT girişimlerinden biri olan NBA TopShot, Starly ekibini platformlarında kullanmaya motive eden FLOW blok zincirini de kullanıyor.

Starly Nasıl Çalışır?

Starly, platformda dijital koleksiyonlar oluşturmak isteyen NFT meraklılarına kolaylık, kullanıcı dostu özellikler ve esneklik sunuyor. Kullanıcılar sosyal medya hesaplarını bağladıktan sonra, platform eksiksiz ve anlaşılması kolay bir koleksiyon oluşturma süreci sunacak.

Ayrıca, içerik oluşturucular, NFT’lerinin açıklaması, ilk fiyatı, lansman tarihi ve bütçelerine göre plan seçenekleri üzerinde tam kontrole sahiptir.

Bu süreçten sonra ve istenen lansman tarihi belirlendikten sonra, içerik oluşturucular koleksiyonları için beklenti ve promosyon oluşturmaya başlayabilir.

Koleksiyon Nasıl Görünecek?

Starly, yaratıcılara büyük gelir potansiyeli sağlayan 10.700 NFT ile sonuçlanabilen 21 NFT benzersiz karttan oluşan standart bir yapıya sahiptir.

Her kartın içeriği görsel sanatlardan, videolardan, fotoğraflardan, el notlarından ve içerik oluşturucuların dijitalleştirebileceği herhangi bir şey olabilir.

Koleksiyon 11 ortak kart, 4 efsanevi kart ve 6 nadir karttan oluşur ve her kartın değeri seri numarasına ve nadirliğine bağlıdır. Gerçek hayattaki bir kart koleksiyonu gibi, dijital kartlar “mühürlü paketler” halinde satılacak ve her pakette değişen sayıda ortak, efsanevi ve nadir kart olacak.

Kendi dünyasında, kutu açma işlemine “paket açma” denir; bu, yeni satın alınan dijital kart paketini, kart içeriğini tam olarak bilmeden açmayı içerir.

STARLY Token ve Staking

STARLY Token, platformun yerel simgesidir ve içerik oluşturucuların NFT varlıklarından para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlar.

STARLY tokenlerini stake etmek, stake edenleri platformdaki gelirlerini ve rollerini artırmak için özel ayrıcalıklar sağlayan farklı ödül katmanlarında açacaktır.

Silver, Gold ve Platinum katmanları stake edenler için mevcut olacak ve stake edilen tokenlerine bağlı olarak bu katmanlardan herhangi birine düşecekler.

Ödül Katmanları ve Ayrıcalıkları

Gümüş Üyelik

 • Birincil satışların (%1) STARLY Jetonları ile ödenecektir.
 • İndirimin ilk bölümüne (30 dakika) özel erişim
 • Kullanıcının profilinde gümüş bir üyelik rozeti
 • Seçili sanatçılardan özel droplara erişim
 • Yeni indirimler, yeni platform özellikleri ve daha fazlası için oy verme ayrıcalığı
 • Birincil satışlardan komisyon

Altın Üyelik

 • Birincil satışların (%2)’si STARLY Tokens olarak ödenecektir.
 • İndirimin ilkine (31-60 dakika) özel erişim
 • Kullanıcının profilinde altın üyelik rozeti
 • Seçili sanatçılardan özel droplara erişim
 • Yeni indirimler, yeni platform özellikleri ve daha fazlası için oy verme ayrıcalığı
 • Birincil satışlardan komisyon

Platin Üyelik

 • Birincil satışların (%3) ve ikincil satışların (%1) STARLY Jetonları ile ödenecektir.
 • İndirimin ilkine (31-60 dakika) özel erişim
 • Etkinliklere, partilere ve ürünlere özel erişim
 • Yeni özelliklere erken erişim
 • Özel, habersiz hediyeler ve sürprizler
 • NFT koleksiyonlarını ‘Öne Çıkan Koleksiyon’da tanıtmak için yılda bir bilet.

Güçlü Hayran-Yaratıcı İşbirliği

Platform giderek artan sayıda hayranı kendine çektiği için Starly’de yeni bir tür etkileyiciler ve yıldızlar yükseliyor. Hayranlar, yeni NFT indirimlerini beklemek, ikincil piyasadan kart satın almak ve yeni kart paketlerini “açmak” dahil olmak üzere, en sevdikleri içerik oluşturuculara çeşitli şekillerde dahil olabilir.

Ayrıca platformda etkileyici rekorlar elde ederek kart idollerinden belirli ödüller ve tanınma elde edebilirler.

Hayranlar ve içerik oluşturucular arasındaki bu güçlü işbirliği, Starly’yi güçlü bir NFT platformu yapan unsurlardan biridir.

Starly Masrafları ve Komisyonu

Starly, para basma, yönetim ve işlem ücretleriyle ilgili tüm masrafları karşılayacaktır ve yalnızca bir NFT satışı tamamlandığında komisyon alır.

Platformun sistemi, NFT oluşturmanın yüksek maliyetiyle sınırlı olan ve NFT girişimlerini gerçekleştiremeyen içerik oluşturucular için oldukça faydalıdır.

Ve NFT oluşturma maliyetini karşılayabilecek bir platforma sahip olarak, içerik oluşturucular artık hemen bir koleksiyon başlatabilir ve mümkün olduğunca erken takipçiler ve alıcılar kazanabilir.

Starly’nin Faydaları

Tersiz NFT Nesil

Starly, bir NFT koleksiyonu oluşturmada gelişmiş bir araç ve rehberli bir deneyim sunarak kullanıcıları dijital varlık oluşturma zahmetinden kurtarır.

İnsanların artık sıfırdan başlamasına gerek yok ve tek yapmaları gereken fotoğraflarını veya herhangi bir dijital içeriği yüklemek ve Starly’nin motorunun ağır işi yapmasına izin vermek.

Fiyatlandırma Stratejilerinde Yardım

NFT’lere girişen birçok kişi, varlıklarını hedef kitlelerine göre fiyatlandırma konusunda muhtemelen bilgisizdir.

Fiyatlandırma ve yalnızca sanat değil, bir NFT’nin başarısını belirler; bu nedenle Starly, çeşitli kitle türleri için tasarlanmış 9 farklı fiyatlandırma stratejisi de sunar.

Her strateji, içerik oluşturucuların fiyatlandırmanın NFT tahsilatları üzerindeki etkilerini tahmin etmelerine yardımcı olmak için potansiyel satış ve ödeme hesaplamalarını ortaya koyar.

İkincil Piyasa Faydaları

Hayranlar Starly’nin ikincil piyasasında kart satın alabilir, takas edebilir ve satabilir ve yaratıcılar bu işlemlerden %10 ömür boyu telif hakkı alma ayrıcalığına sahiptir.

Bir NFT’nin Popülaritesini Artırmaya Yardımcı Olur

Starly, NFT koleksiyonlarının büyümesini ve popülaritesini artırmak için tasarlanmış bir sistem olan “kasıtlı bir viralite mekanizmasına” sahiptir.

Bununla, içerik oluşturucular koleksiyonlarını tanıtmaya gelince tekrar sıfırdan başlamaz çünkü platform onlara bu süreçte yardımcı olacaktır.

Sorunsuz Ödeme ve Çekme

Starly, fiyatı USD cinsinden gösterir ve henüz kripto para birimine girmemiş müşterilere hitap etmek için kredi kartı ödemelerini kabul eder.

Platform ayrıca içerik oluşturucuların NFT tahsilatlarından ve ikincil piyasadan komisyonlarından elde ettikleri kazançları geri çekmelerini de kolaylaştırıyor.

Koleksiyoncu Mağazası

Koleksiyoncu Mağazası, tüm koleksiyoncu kartlarının topladığı puanları, nadirlik sınıflarına ve karşılık gelen puanları olan seri numaralarına bakarak hesaplayacaktır.

Bir koleksiyoncu tarafından toplanan toplam puanlar, onu Starly platformunun sıralama sistemine yerleştirecektir.

Sıralama ne kadar yüksek olursa, STARLY jetonları, DAO katılımı, özel düşüşler ve daha fazlası dahil olmak üzere alabileceği ödüller o kadar yüksek olur.

Çözüm

Starly sadece bir hobicinin oyun alanı değil, gerçek dünyadaki bir sorunu çözmek isteyen bir platform: birçok sanatçı için yüksek giriş engeli. Fiyatlandırma stratejileri konusunda yardım da dahil olmak üzere sanatçıların NFT koleksiyonlarını oluşturmalarına ve tanıtmalarına yardımcı olacak hazır bir mekanizma ile platformun piyasaya sunacağı büyük faydaları vardır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu