Şirket Haberleri

Teknoloji Şirketi Romanya’da Santral Kuruyor – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

Mia Teknoloji A.Ş. ( MIATK), Kamu Aydınlatma Platformu’na ( KAP) önemli bir duyuruda bulundu. Şirket, bağlı ortaklıkları aracılığıyla Romanya’da büyük ölçekli Fotovoltaik Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Santrali ( GES) projeleri geliştiriyor. Bu projeler, Enerjey Enerji A.Ş.’nin 100% bağlı ortaklığı olan Nouzi Energie S.R.L ve 50% ortak olduğu Renawell Energie SRL tarafından yürütülmektedir.

Enerjey Enerji A.Ş.’nin Yeni Projesi: Nouzi Energie S.R.L

Enerjey Enerji A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olarak 11 Ekim 2023 tarihinde Romanya’da kurulan Nouzi Energie S.R.L, 18MWp kapasiteli bir GES projesi geliştirmek üzere önemli bir adım attı. Şirket, 13 Haziran 2024 tarihinde, 20.5 hektarlık arazinin “Kiralama ve Üst Kullanım Hakları Sözleşmesini” imzalayarak projeye resmi olarak başlamış oldu.

Proje Detayları

Kapasite: 18MWp

Arazi Büyüklüğü: 20.5 Hektar

Sözleşme Tarihi: 13 Haziran 2024

Bu projenin geliştirme süreci, gerekli izinlerin alınmasının ardından hızla başlayacaktır. Bu adım, Enerjey Enerji A.Ş.’nin yenilenebilir enerji alanındaki büyüme stratejisine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Renawell Energie SRL ve 33MWp Proje

Enerjey Enerji A.Ş.’nin %50 ortağı olduğu Renawell Energie SRL, halihazırda Romanya’da 33MWp kapasiteli bir GES projesi üzerinde çalışmaktadır. Bu proje ile birlikte, şirketin Romanya’da toplam geliştirdiği proje hacmi 51MWp’ye ulaşmıştır.

KAP Açıklaması için tıklayınız

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu