BitcoinBitcoin (BTC) PriceBTCEURBTCGBPBTCUSDBTCUSDTCrypto BitsCrypto NewsKripto Para

Yeni Bir Rallinin veya Daha Fazla Çöküşün Zamanı mı?

TL;DR

  • Bitcoin önemli bir düzeltme yaşadı ve 54.000 doların altına düştü. Bazıları bunu boğa piyasasının potansiyel sonu olarak görürken, diğerleri bunun Bitcoin’in büyümesinin normal bir parçası olduğuna inanıyor ve istikrarlı kalmayı tavsiye ediyor.
  • Pek çok analist, tarihsel kalıplara ve son halvinge dayanarak gelecekte bir ralli öngörüyor, ancak birkaçı boğa koşusunun Bitcoin ETF onayları ve meme coin trendleri gibi son olaylar nedeniyle zirveye ulaşmış olabileceğini öne sürüyor.

Boğa Piyasasının Sonu mu Yoksa Normal Bir Şey mi?

Birincil kripto para birimi yakın zamanda 2024’ün başından bu yana en şiddetli düzeltmelerden birini yaşadı. KriptoPatates rapor edildifiyatı Şubat ayından bu yana ilk kez kısa süreliğine 54.000 doların altına düştü.

Bazıları bunu boğa piyasasının sona erebileceğine dair bir işaret olarak alırken, diğerleri bu tür düşüşlerin artık sona erebileceğini savunuyor. normal ve BTC’nin genişleme yolunun bir parçası. popüler X kullanıcısı Kripto’nun Capo’su kayıt edilmiş Piyasada önemli bir düşüş var ancak yatırımcıların “düşüş eğilimine dönmemesi” gerektiğini düşünüyor.

“Uzaklaşıp sakin kalmanın zamanı geldi. Şu an için yanlış ama güçlü duruyor. Zaman gösterecek,” diye ekledi analist.

Kripto Tony Paylaşıldı Benzer bir duruş, en son piyasa çöküşünün kripto para birimi endüstrisi için (şu ana kadarki) genel yükseliş yılıyla karşılaştırılamayacağının altını çiziyor:

“Olayları perspektife koyun. Eğer panikliyorsanız, Daha sonra Sen basitçe çok yüksek fiyattan satın aldılar ve büyük ihtimalle hiçbir plan yapmadan dirençle karşı karşıyalar.”

Mikybull Crypto ve Rekt Capital, BTC’nin yükselişini öngören kripto meraklıları arasında yer alıyor yakın gelecekte varlığın geçmiş performansına dayanmaktadır. Eski hatırlattı ile ilgili 2023’ün üçüncü çeyreğinde de benzer bir düzeltme, Hangi öyleydi daha sonra değiştirildi yeni bir boğa koşusu ile.

Rekt Sermaye düşünüyor Önde gelen dijital varlık henüz BTC yarılanmasından faydalanamadıHangi olmuş bu yılın nisan ayında. Analist, fiyatın 2016 ve 2020 halvingden 500 gün sonra zirveye ulaştığını belirtti:

“Tarih tekerrür ederse ve bir sonraki Boğa Piyasası zirvesi yarılanmadan 518-546 gün sonra gerçekleşirse… Bu, Bitcoin’in bu döngüde 2025 Eylül ortasında veya Ekim ortasında zirveye ulaşabileceği anlamına gelir.”

Yarılanma önemli bir olay olur yaklaşık her dört yılda bir Ve BTC blok zincirindeki yeni blokları doğrulamak için madencilerin ödülleri yarı yarıya azaldı. Tarihsel olarak bu süreç takip edildi birincil kripto para birimi ve tüm pazar için büyük bir yeniden canlanma ile.

Kötümser Senaryo

Bazılarının şunu belirtmekte yarar var analistler BTC’deki yükselişin bitmiş olabileceğini öne sürdü. Bunun bir örneği, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının, meme para çılgınlığının ve ünlülerin tanıttığı tokenlerin bu boğa koşusunun sunabileceği her şey olabileceğini varsayan X kullanıcısı Ali Martinez’dir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 600$ (CryptoPotato’ya Özel): Bu bağlantıyı kullan yeni bir hesap açmak ve Binance’te 600$’lık özel hoş geldin teklifi almak için (tüm detaylar).

BYDFi Exchange’de SINIRLI TEKLİF 2024: 2.888 $’a kadar hoş geldin ödülü, bu bağlantıyı kullan Kayıt olmak ve 100 USDT-M’lik pozisyonu ücretsiz açmak için!Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu