LUNA Coin Yorum Son Dakika 2024: LUNA Coin Geleceği

LUNA Coin Yorum Son Dakika 2024: LUNA Coin Geleceği… LUNA 2.0 Fiyatı Ne Kadar? LUNA Coin Yorum: LUNA Coin Geleceği Ne Olacak? LUNA 2.0 Nasıl Alınır? LUNA 2.0 Hangi Borsada? LUNA 2.0 Airdrop Ne Zaman? LUNA Coin Yorum 2022 – Terra LUNA Coin Hedef Fiyatı – Piyasada korku ortamı oluşturulması ve yaşanan karalama olaylarının ardından Terra LUNA coindeki düşüş durdurulamıyor. 90 dolar seviyelerinden satılan LUNA coin bir haftalık bir süre içerisinde 40 sentten işlem görmeye başladı. LUNA coin piyasalarında gözlemlenen sert düşüş, Bitcoin piyasalarında da düşüşü beraberinde getirdi. Kripto paralarla ilgilenen vatandaşlar “LUNA coin neden düşüyor, ne kadar düşecek ve sebebi ne?” sorusu gündeme geldi. Peki, LUNA neden düştü, tekrar yükselecek mi? İşte, detaylar…

[cryptocurrency_widget type=”leaderboard” template=”color-frame” color=”blue” assets=”LUNA~TRY” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

LUNA Coin Yorum Son Dakika 2024: LUNA Coin Geleceği

Terra topluluğunun yeni bir Blockchain olarak yeniden yapılanmasına yönelik oylama bugün öğleden sonra bitiyor, ancak sonuç belli olmuş durumda.

Terra’nın yeni Blockchain oylamasında güncel durum, yüzde 67 evet oyuna karşılık yüzde 12 hayır oyu şeklinde devam ederken an itibarıyla oylamanın bitmesine beş saat kala topluluğun yüzde 80’i oy kullanmış durumda.

Bu sonuçlara göre topluluk, Terra 2.0’ın kurulması için en yakın tarihi açıkladı. Buna göre yeni Blockchain’in başlatılması 26 Mayıs tarihinde gerçekleşebilir. Dün Terra’nın resmi Twitter hesabı üzerinden bir çatallanma olmayacağı, Terra 2.0’ın yeni bir Blockchain olacağı açıklanmıştı.

Kimler LUNA airdrop’undan yararlanacak?

Terra 2.0 yerel tokeninin adının yine LUNA olacağı daha önce belirtildi. Şu an piyasadaki LUNA tokenleri ise LUNA Classic olarak güncellenecek. Yeni tokenlerin dağıtımı için ise 4 farklı grup belirlendiği açıklandı.

Yapılan duyuruya göre gruplar çöküş öncesi hem LUNA hem de UST tutanlar ve düşüş başladıktan sonra token alımı yapan kişilerden oluşacak. Ekip, çöküş öncesi dönemi belirlerken 7 Mayıs tarihini baz alacak ve bu tarihte bir anlık görüntü alacak. Çöküş sonrası dönem ise 27 Mayıs olarak belirlenecek.

7 Mayıs tarihi için alınan anlık görüntüye göre token sahiplerinin bire bir oranına yakın bir airdrop alacağı bildirildi. Çöküşten sonra token alanlara ise 1:0,0000015 oranında token dağıtımı yapılması planlanıyor. Buna göre çöküş sonrası LUNA alanlar, örneğin elinde bulan her 10.0000 LUNA için 0,15 yeni LUNA sahibi olacak.

UST sahipleri için ise sabitlik bozulmadan önce elinde tutanlara 1:0,033 oranında dağıtım yapılacak. Diğer yandan çöküş sonrası UST alanlara ise 1:0,13 oranında dağıtım yapılacak, yani bir birim UST için 0,013 yeni LUNA tokeni verilecek. Bu dağıtım planına göre 27 Mayıs anlık görüntüsünde 1.000 UST’si olan biri, 13 yeni LUNA sahibi olacak.

Blockchain kurulumu bu hafta sorunsuz bir şekilde gerçekleşebilirse airdrop ile hak edilen miktarın yüzde 30’u peşin olarak dağıtılacak. Geri kalan hak ediş miktarlarının ise 6 aylık dağıtım dönemleriyle 2 yıl için gerçekleşmesi planlanıyor.

LUNA Coin Yorum Son Dakika 2024

Güney Koreli Do Kwon’un Kurucusu ve CEO’su olduğu Terraform Labs’in kripto para piyasasında yarattığı çöküş ülkede soruşturma açılmasına yol açtı. Ön araştırmalar Do Kwon’a yönelik şüphelerin artmasına yol açtı.

9 Mayıs’ta Terraform Labs’in yaratıcısı olduğu Terra ağının sabit coini TerraUSD (UST) 1 dolarlık hedef fiyatında tutunamadı. Terra ağının yerel kripto parası LUNA da bunun üzerine çakıldı. Toplamda 1 haftada 40 milyar dolarlık piyasa değeri buharlaştı. Terra ağının kurtarılmasına dair herahngi bir umut kalmadı.

UST ilk olarak 0.70 doların altına gerilediğinde Do Kwon LUNA Vakfı’nın rezervleriyle parayı yeniden 1 dolarlık değere sabitlemeye çalıştıklarını belirtmişti. Süreç boyunca Do Kwon UST’deki değer kaybının organize bir saldırı sonucu yaşandığını vurgulamıştı. UST hiç bir zaman 1 dolarlık değerine dönemedi ve yatırımcıların parası eridi.

30 NİSAN’DA ŞİRKETİ KAPATMIŞ
Güney Kore’de son ortaya çıkan belgeler ise çöküş öncesi Singapur merkezli Terraform Labs’in 30 Nisan tarihinde Güney Kore’deki şirketini kapatma kararı aldığını gösterdi. Güney Kore basınının resmi belgelere dayandırdığı habere göre Terraform Labs Kore, söz konusu tarihte gerçekleşen hissedarlar toplantısında Busan’da bulunan genel merkezi ve Seul’deki ofisini kapatma kararı aldı. Karar, Do Kwon’un imzasıyla hayata geçti.

İFADEYE DAVET ETTİ
Güney Kore’de yaklaşık 280.000 yatırımcının UST ve LUNA’daki çöküşte kayıp yaşadığı tahmin ediliyor. Dolayısıyla yaşanan kriz siyasetin de ülkedeki en önemli gündem maddesi haline geldi. Çin Ulusal Meclisi Politik İşler Komitesi Üyesi Yoon Chang-Hyeon, komiteye ifade vermek üzere Do Kwon’u meclise davet etti.

O ÇOCUK!
Bunun yanında Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu da çöküş sırasında kripto para borsalarında yapılan işlemleri incelemeye aldı.

ÖZEL EKİP TOPLANDI
Güney Kore basını üç gün önce göreve başlayan Adalet Bakanı Han Dong-hoon’un Terra konusuyla yakından ilgilendiğini bildirdi. Terraform Labs skandalının araştırılması için mal soruşturma alanındaki başarılarıyla tanınan ‘Yeouido Ölüm Melekleri’ isimli bir araştırma birimi 2 yıl 4 ayın ardından yeniden göreve çağrıldı. 7’si savcı 48 kişiden oluşan bu ekip ismini Seul’un finans merkezi Yeouido bölgesinde gerçekleştirdiği başarılı soruşturmalar ve verdirdiği cezalardan alıyor. Ekip üyeleri Finansal Hizmetler Komisyonu ve Finansal Denetim Kurumu yetkililerinden oluşuyor.

Yeouido Ölüm Melekleri gibi özel araştırma birimleri 2 yıl önceki hukuk reformu kapsamında rafa kaldırılmıştı. Ancak yaşanan krizin boyutu bu uygulamaya yeniden dönülmesine yol açtı.

AVUKATLAR AYRILDI
Son olarak iki gün önce Terraform Labs’in hukuk ekibinde yer alan avukatlar Marc Goldich, Lawrence Florio ve Noah Axler’in şirketten ayrıldığı ortaya çıkmıştı. Söz konusu istifalarla ilgili şirketten açıklama yapılmadı. İstifalar avukatların LinkedIn profillerini güncellemesiyle öğrenildi. Güney Kore’de yatırımcı ve yetkililerin hukuki baskıyı artırdığı dönemde gelen bu istifalar Do Kwon’a bir darbe daha vurdu.

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin yorum genellikle Terra fiyatları üzerinden yapılıyor. Terra ({symbol_from}) coinin fiyatı  {last_update} tarihinde güncel olarak {price} TL’dir. Terra ({symbol_from}) coinin yorumları projenin gelecekte ne tür farklılıklar yaratacağı ile orantılı olarak değişiklik göstermektedir. ” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin yorum 2022 ve Terra ({symbol_from}) coin geleceği hakkında {asset} fiyat sayfamızdan yıllara göre fiyat tahminlerini bulabilirsiniz. Terra ({symbol_from})  fiyatlarının nereye gideceğini bilmek istiyorsanız?  Terra ({symbol_from}) geçmiş fiyatlarını analiz edeceğiz ve gelecekteki fiyat hareketleri hakkında uzmanların neler söylediğini öğreneceğiz.  Lütfen bu tahmini ve diğer tüm tahminleri, bunun yalnızca bazı piyasa uzmanlarının/analistlerinin önerisi olduğu niyetiyle almanız gerektiğini unutmayın.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

LUNA Coin Geleceği

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin geleceği Terra coin yatırımcıları için fiyat tahminleri büyük bir önem arz ediyor. Biz de analistlerin ve diğer uzmanların {symbol_from} coin hakkındaki fiyat beklentilerini aşağıda paylaştık.  Aşağıdaki {symbol_from} coin fiyat tahminleri analistlerin ve uzmanların yaptığı fiyat tahminleridir. Bu fiyat tahminlerinin söz konusu yıl içerisinde gerçekleşmeme ihtimali vardır. Bu nedenle yatırım kararı alırken bu fiyat tahminlerinden etkilenmemenizi öneriyoruz.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”Terra ({symbol_from}) coinin sizin için iyi bir yatırım olup olmadığı kişisel durumunuza ve risk iştahınıza bağlıdır. Diğer kripto para birimleri gibi Terra ({symbol_from}) coinde yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız paraya yatırım yapmayın. Kripto para piyasası, aşırı oynaklık yaşayan bir türbülans durumunda. Özellikle iyi çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyünüz yoksa, güncel haberler ve olaylar ışığında kısa vadeli yatırım yapmak tehlikeli olabilir.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash” style=”yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız paraya yatırım yapmayın.”]

Terra (LUNA) Coin Fiyat ve Piyasa İstatistikleri

[cryptocurrency_widget type=”comparison” template=”basic” color=”green” assets=”LUNA~TRY” fields=”asset,change_abs_24h,change_pct_24h,total_volume_24h_to,supply,market_cap,last_market,chart” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash” markups=”Terra,Terra,Terra,Terra” urls=”/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to}” period=”24h”]

Terra (LUNA) Coin Fiyat Grafiği

[cryptocurrency_widget type=”chart” template=”multi-period” color=”blue” assets=”LUNA~TRY” period=”7d” axes=”true” cursor=”true” api=”cryptocompare.com” realtime=”false”]

Terra TRY (Geçmiş Verileri)

[cryptocurrency_widget type=”table-history” template=”basic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” fields=”date_time,asset,open,low,high” period=”1m” pagination=”true” rows_per_page=”14″ sort_field=”date_time” sort_direction=”desc” api=”cryptocompare.com” realtime=”false”]

LUNA Coin Haberleri

Terra Coin Yorum 2022

Volatilite, kripto para piyasasını yönlendirir. Bugün, mevcut fiyatları tahmin etmek ve takip etmek kolay değil. Birçok kripto analisti bu konuda devreye giriyor. Belirtilen yıllar için fiyat tahminleri doğrudur. Kripto tüketicileri hala kripto yasakları ve yeni kısıtlamalar konusunda endişeli. Terra fiyatı, 2022 içinde iyi bir boğa koşusu görürse $0.00033930’ı geçebilir. Uzun vadeli yatırımcılar tarafından elde tutulması beklendiği için, 2022 için ortalama fiyatı $0.00030811 civarında olacaktır.

LUNA Coin Yorum 2023

Uzun vadeli Terra fiyat tahminleri için temel analiz esastır. Endüstri faydaları açısından, yerel belirteç birkaç tane sunar. Dijital ekonominin özerkliği onu ideal kılar. DAPP’ler ve sabit paralar geliştikçe, ağ rekabetçi programlanabilir ödeme, lojistik ve depolama seçenekleri sunar. Daha fazla yatırımcının ilgisini çekerse, LUNA’ün ortalama fiyatının 2023’a kadar yaklaşık $0.00046990’ye çıkma olasılığı vardır. 2023 için, yıl minimum fiyatla maksimum $0.00052204 fiyatla sona erebilir. $0.00045449 seviyesi.

LUNA Coin Yorum 2024

Kripto piyasasının yeni bir çağa girmek üzere olduğuna dair işaretler var. LUNA’un uzun vadeli Coin Yorumnin yükseleceği kesin, çünkü para biriminin çok daha fazla dikkat çekeceğine dair hala iyimserlik var. 2024 yılı, ortalama $0.00067615 fiyatı ve minimum $0.00065735 fiyat değeri ile sona erebilir. Maksimum fiyatın $0.00080300 civarında işlem görmesi bekleniyor.

LUNA Coin Yorum 2025

Bu para birimine sorunsuz bir yaklaşım birçok web sitesinde ve forumda bulunabilir. Bu tahmin platformunun görüşüne göre, Terra çok uzun bir süre mevcut fiyatında sabit kalacak. 2025’a göre, LUNA’ün maksimum $0.001 değerinde olması bekleniyor. Piyasa yükselişe geçerse minimum fiyat $0.00091791’e kadar çıkabilir.

Terra Coin Yorum 2026

LUNA büyük bir potansiyele sahiptir, belirli işbirlikleri ve yeniliklerle kullanıcı sayısını ve kabulü artırabilir. Piyasa Terra’e yatırım yapmaya odaklanırsa, fiyat çok daha fazla yükselebilir. 2026 ile maksimum $0.002 değerine ulaşabilir. Piyasa düşerse LUNA’ün biraz dönmesi bekleniyor. 2026 yılı, minimum $0.001 ve maksimum $0.002 fiyatla ortalama $0.001 fiyatıyla sona erebilir.

Terra Coin Yorum 2027

Terra mevcut fiyat aralığı birçok yatırımcının ilgisini çekebilir ve bu nedenle, LUNA, aşağıdaki gereksinimler karşılanırsa, finansal kuruluşlarla önemli bir işbirliği ile 2027 yılına kadar $0.002’a ulaşabilir 2027 için ortalama $0.002 fiyatı ile, yeni zirvelere ulaşmak için en son fiyat trendini yenebilir. Fiyat etiketi, kripto piyasası 2027 yolunda başka bir yükseliş eğilimi görebileceğinden değişebilir.

Terra Coin Yorum 2028

2028’da, diğer önemli blok zinciri ağları arasında daha fazla benimseme ve ortaklıklarla, Terra’in fiyatı fırlayacak, maksimum ticaret fiyatı 2028’da $0.003’a ulaşabilir. Böyle devam edersek fiyat aralıkları çok moda olacak. Her şey yolunda giderse, 2028 için ortalama $0.003 ve maksimum $0.003 fiyat bekleyebiliriz

Terra Coin Yorum 2029

Görünüşe göre 2029,Terra (LUNA) fiyatları önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine benzer bir seviyeye ulaşmış olacak. 2029 itibarıyla, ortalama $0.004 fiyat bekleyebiliriz. Her şey yolunda giderse, Terra’in maksimum fiyatının 2029’da $0.005’a kadar çıkabileceğini tahmin ettik. Tabii ki, uzun bir boğa koşusunun ardından piyasanın düşme ihtimali var ve kripto para piyasası için bu normal.

LUNA Coin Yorum 2030

Terra değeri, ağ geliştiricilerinin ve topluluk yatırımcılarının çabaları nedeniyle artacaktır. Bu nedenle 2030 yılı için hesaplanan fiyat yukarı yönlüdür. Analistlere göre, LUNA’ün 2030 sonunda maksimum $0.006 fiyat seviyesine ulaşması bekleniyordu. Öte yandan, Terra’in geleceğinin nihayetinde büyüyeceği konusunda oldukça iyimser. Bu nedenle, tahmini ortalama LUNA fiyatı, piyasaya bağlı olarak 2030 içinde $0.005 ile $0.005 arasında olacaktır. Aynı sloganda belirtildiği gibi, LUNA’ün maksimum fiyatı 2030 için $0.005 ile $0.006 arasında değişmektedir.

LUNA Coin Yorum 2031

LUNA daha iyi bir seçenek olarak görülecek ve devasa toplulukla birlikte Terra fiyatı yeni zirvelere ulaşacak. Özellikle piyasa her zamankinden daha fazla yükseliş VEYA düşüş eğilimindeyse, fiyat dalgalanmalarını tahmin etmek zordur. 2031 yılı için Terra fiyatı neredeyse $0.008 olacaktır. Alabileceğimiz maksimum fiyat $0.009. 2031 sonunda Terra ortalama Coin Yorum $0.008 civarında olabilir. Kripto piyasası tarafından tanımlanan aralıkta büyük bir fiyat cirosu bekleniyor.

Terra Coin Yorum Sıkça Sorulan Sorular

Bunlar, yatırımcıların aşağıdakilerle ilgili en çok sorulan sorulardan bazıları Terra Coin Yorum

Terra İyi Bir Yatırım mı?

Terra zaman zaman iyi bir yatırım olduğunu kanıtlamıştır. Teknolojinin yanı sıra, uygulama durumları açısından da en umut verici blockchain girişimlerinden biridir. Ek olarak, Blockchain, değerini artırarak çeşitli gerçek dünya uygulamalarında kullanılıyor.

2025’te Terra değeri ne kadar olacak?

Birçok platform ve analist, Terra fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde artmaya devam edeceğini ve 2025’in sonunda $0.001 işaretini aşacağını düşünüyor. Fiyat bir gerginlik gibi görünse de, asla bilemezsiniz. LUNA ve diğer Kripto para birimleri çok değişkendir ve her an yön değiştirebilir.

10 yıl içinde Terra değeri ne kadar olacak?

Terra’in fiyatının on yıl içinde $0.008’a yükselme olasılığı oldukça yüksektir. 1 Terra’in Değeri, önümüzdeki 8 ila 10 yıl içinde minimum $0.008 fiyatını ve maksimum $0.009 fiyatını geçebilir.

Sonuç olarak

Terra (LUNA) yenilikleri ve temel ilkeleri nedeniyle en iyi paralardan biridir ve deneyimli yatırımcıların ilgisini çekmiştir.

Para birimine yapılan muazzam yatırımın ve iyi deneyimli bir personelin bir sonucu olarak, proje gelecekte başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir.

Yatırım yapmadan önce, mümkün olduğunca çok araştırma yapmanızı öneririz. Ayrıca, en son sektör trendlerini ve uzmanların tahminlerini takip edin.

Terra (LUNA) Nedir?

Terra (LUNA), kullanıcılarının stablecoinler yaratmasına olanak sağlayan merkeziyetsiz bir blok zincir protokolüdür. Terra blok zinciri, kullanıcılarının anında Terra stablecoinleri harcamasına, biriktirmesine, alıp satmasına veya takas etmesine olanak tanır.

Terra (LUNA) protokolü, itibari para birimlerine endeksli stablecoinler oluşturmak için açık pazar arbitraj teşvikleri ve merkeziyetsiz Oracle oylama sisteminin bir kombinasyonunu kullanır. Terra, Bitcoin (BTC) altyapısının sansür karşıtı, müdahale edilemez yapısı ile itibari para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş kesimlerce benimsenme özelliğini birleştirerek hızlı ve uygun fiyatlı anlaşmalar sunar. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla Terra (LUNA) ağında farklı birçok stablecoin yaratılır.

Terra (LUNA) ağında konsensüs mekanizması olarak Delegated Proof-of-Stake (DPoS) algoritması kullanılmaktadır. Bu, Hisse Kanıtı (Proof-of-Stake – PoS) mekanizmasının daha verimli ve demokratik bir versiyonudur.

Terra, Terra İttifakı (Terra Alliance) tarafından desteklenir. Terra İttifakı, protokolün benimsenmesini destekleyen bir işletmeler ve platformlar topluluğudur.

Luna Coin

LUNA token projesi

Terra (LUNA) protokolü, Terra ve LUNA olmak üzere iki ana tokendan oluşur.

Terra, itibari para birimlerinin fiyatına endeksli stablecoinlerdir. Kullanıcılar LUNA token yakarak yeni Terra tokenlar üretir. Terra (LUNA) ağındaki stablecoinler, itibari para muadilleri ile isimlendirilir. Örneğin, temel Terra stablecoinlerinden biri, IMF’nin SDR’sine endekslidir ve TerraSDR olarak anılır. Terra’nıın ABD dolarına endekslenmiş stablecoini de TerraUSD ismine sahiptir. Stablecoinlerin birincil değeri sabit fiyat istikrarından elde edildiğinden, Terra protokolü, arz ve talebin her zaman dengeli olmasını sağlayarak Terra stablecoininin fiyatını korur.

LUNA token ise Terra protokolünün, Terra’nın fiyat oynaklığını absorbe eden yerel staking tokenıdır. LUNA token, tüm Terra stablecoinleri için teminat olarak hareket eder. Ne kadar çok Terra kullanılırsa, LUNA o kadar değer kazanır. LUNA token, Terra ekosisteminde ise yönetişimde ve madencilikte kullanılır. LUNA token stake ederek protokolün geleceğinde söz hakkına sahip olabilirsiniz. Kullanıcılar, işlem ücretlerinden elde edilen ödüller karşılığında blok zincirindeki işlemleri kaydeden ve doğrulayan doğrulayıcılara da LUNA token stake eder. Terra protokolündeki işlem ücretleri de LUNA token ile ödenir.

Terra (LUNA) projesinin kurucuları kimlerdir?

Terra (LUNA) projesi 2018’de Terraform Labs’den Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kuruldu.

Aynı zamanda Terraform Labs şirketinin CEO’su olan Do Kwon, blok zincir alanındaki yatırımları ve girişimleri ile tanınıyor. Daniel Shin ise Terra (LUNA) projesinin yanı sıra Asya’daki önemli bir ödeme firması olan Chai’nin kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor.

LUNA token istatistikleri

LUNA token maksimum arzı 1.000.000.000 adettir. 26 Temmuz 2019’da piyasaya çıkan LUNA token şu şekilde dağıtılır:

%26: Yatırımcılar
%20: Stabilite Rezervleri
%20: Terra İttifakı (Terra Alliance)
%20: Çalışanlar ve Katkı Sunanlar Havuzu
%10: Terraform Labs
%4: Genesis Likidite

Terra (LUNA) projesini özel yapan nedir?

Terra (LUNA), piyasaya bazı benzersiz konseptler ve teoriler getiren, merkeziyetsiz bir finansal altyapı ve blok zinciri protokolüdür. Terra (LUNA) ağı, kullanıcılarının stablecoinler oluşturmasına olanak sağlar. Terra blok zinciri benzersizdir çünkü ağında çok sayıda algoritmik stablecoin barındırabilir.

Terra, en büyük stablecoinlerin karşı karşıya olduğu mevcut birçok sorunu hafifletmeye çalışmaktadır. Bu sorunlardan en önemlisi, piyasadaki merkezileşmedir. Terra, bu merkezileşmeyi azaltmaya çalışır. Rekabetten farklı olarak, Terra’nın protokolü birden fazla blok zincirinde çalışır. Ağ ayrıca, açık finansal altyapısı aracılığıyla stablecoinler üzerindeki teknik sınırlamaları kaldırmayı da amaçlamaktadır.

Terra ağının önde gelen özelliklerinden biri birlikte çalışabilirliğidir. Ağ, birden fazla blok zincirde çalışabilmek üzere tasarlanmıştır. Şu an Terra, Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) üzerinde çalışmaktadır ancak ekip, ağın farklı blok zincirlerle genişleyeceğini belirtiyor.

Terra, ayrıca, geliştirmeye odaklanmıştır. Ağ, programcıların Rust, Go veya AssemblyScript’te akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanır.

Whitepaper: LUNA token

Nisan 2019’da yayımlanan Terra (LUNA) whitepaperına buradan erişebilirsiniz. LUNA token whitepaperı Evan Kereiakes, Do Kwon, Marco Di Maggio ve Nicholas Platias tarafından kaleme alınmıştır.

LUNA token whitepaperında “Bitcoin’in aşırı fiyat oynaklığı, bir değişim aracı veya değer saklama aracı olarak benimsenmesine karşı büyük bir engeldir,” tespiti yapılmıştır. Whitepaper, Terra (LUNA) projesinin bu büyük engeli aşmak üzere tasarlandığını vurgulamaktadır.

Başa dön tuşu