Kripto Para

Bir Bitcoin Cash yatırımcısıysanız, yapılacak en iyi şey…

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

9 Kasım’dan bu yana, Bitcoin Cash (BCH) aşağı kanalda (beyaz) keskin bir düşüş yaşadı. Çoğunlukla, 20 SMA (kırmızı, Bollinger Bantlarının ortalaması), boğalar kalıptan çıktıktan sonra onu desteklemek için çevirene kadar sağlam bir direnç olarak kaldı.

Bundan sonra, önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş eğilimini teyit etmek için alt birimin 354 dolar direncinin üzerinde bir kapanış sürdürmesi gerekiyordu. Alıcılar 50 EMA’yı (camgöbeği) yakalamak için baskı kurarken, 20 SMA’nın altındaki herhangi bir kapanış, yanlış bir kırılmaya işaret edebilir.

Basın zamanında, BCH 328,3 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Nakit Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, BCH / USDT

Alt, son 11 haftada değerinin %64’ünden fazlasını kaybetti ve 24 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Boğalar sonunda 275 dolarlık 14 aylık desteğe çıkarak agresif düşüşü durdurdu. Bu seviyeden %32.4’lük bir yatırım getirisi ile BCH sonunda modelin dışına çıktı ve 50 EMA’yı (camgöbeği) test etti.

O zamandan beri, kanalın alt trend çizgisi ve 20 SMA anında destek aldı. Ayrıca, 20 SMA yükseliş trendinde olup, artan yükseliş baskısını yeniden teyit ediyor.

Şimdi, Bollinger Bantları sıkı bir aşamaya girerken, alt, 354 dolarlık dirence meydan okumadan önce bir süre 20 SMA’sının yakınında gezinebilir. Yükseliş trendinin başlangıcı olabilir mi? Ayrıca, 310$ bölgesinin altındaki herhangi bir kapanış, herhangi bir geri dönüş eğilimi olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Akılcı

Kaynak: TradingView, BCH / USDT

bu RSI kendisini orta çizginin üzerinde süzülmeye çalışırken fiyatında düşüş eğilimi gördü. Bu nedenle, 311 $ işaretine doğru bir geri çekilme, yatırımcılar / tüccarlar için sürpriz olmamalıdır.

İlginç bir şekilde, MACD histogramının sıkı bir aşamaya girdiği görüldü. Dolayısıyla, alıcılar 20 SMA’nın üzerinde baskı oluşturmaya devam ederse, önümüzdeki günlerde 354 dolar seviyesini kırma şansı parlak olacak.

Çözüm

Düşüş eğilimi göz önüne alındığında, BCH, 354 dolar seviyesini alıp meydan okumadan önce 20 SMA’sına kadar bir gerileme görebilir. Bollinger Bantları ve MACD histogramındaki okumalar, trendde olası bir değişiklik umutlarını canlı tutuyor.

Bunu söyledikten sonra, BCH kral para ile %79 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketini izlemek, doğru bir karar vermede hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu