Kripto Para

%24 indirim veya değil, Grayscale’in Bitcoin Trust’ı gerçek desteğe güvenebilir mi?

Muhtemelen kripto fonlarının büyük babası olan Grayscale Bitcoin Trust, uzun süredir devam eden bir tutkuyu gerçekleştirmiş olabilir. En azından ismen, Borsada işlem gören bir fon (ETF) haline geldi. 19 Ekim’de fonunu bir BTC spot ETF’sine dönüştürmek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na resmen başvuruda bulundu.

SEC’in bir spot ETF’ye yönelik kırmızı bayrağına rağmen, yatırımcılar şimdi paylaşılan Grayscale’in BTC Trust’ının bir spot ETF’ye dönüştürülmesinden yana olan düşünceleri.

Genel olarak destek

Bloomberg’in Kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, 15 Şubat’ta, iddia edilen Yatırımcılarının %95’inin uzun zamandır beklenen dönüşümden yana olduğunu söyledi.

Farklı yatırımcılar, Vadeli İşlemler ETF’leri ile karşılaştırıldığında, bir spot ETF için benzer ilgi alanlarını vurguladı.

SEC, Bitcoin spot ETF manipülasyonunun korkuları nedeniyle birincisi hakkındaki kararını ertelemeye devam etti. Aksine, SEC zaten 3 Bitcoin Vadeli İşlem ETF’sini onayladı. Ne yazık ki, Kanada gibi ülkeler aynı şeye açık, önceki gibi yatırım ürünlerini onaylıyor.

Bununla birlikte, fiziksel olarak desteklenen bir BTC ETF’ye olan talep artıyor. Aslında tweet, hisse senedi piyasasıyla ilgili olası bir manipülasyona da işaret etti. Daha önce düzenleyiciler tarafından uyarıldığı gibi, manipülasyonun sadece dijital varlıklarla sınırlı olmadığı bir nokta.

Coinbase gibi farklı kripto ile ilgili firmalar bu konuda aynı endişeyi yinelediler. Örneğin, SEC’e gönderilen bir mektupta şirket, spot yanlısı ETF duruşunu öngördü.

O zamanlar Balchunas, övülen Bu hamle, büyük rakip(ler)in olasılığına rağmen, SEC’in buna izin vermesi halinde ve ne zaman izin verdiyse.

alışverişte %24 indirim

Yazım sırasında, GBTC fonu %24,75 indirimle işlem görüyordu.

Ycharts’a göre, aynı şey son zamanlarda dik bir düşüş gördü. Grayscale’in Bitcoin Trust’ı, piyasadaki spekülasyonlar ve belirsizlikler sayesinde son aylarda büyük bir indirimle işlem görüyor.

Kaynak: Ycharts

Onaylanırsa Grayscale, güveni bir ETF noktasına dönüştürecek ve %24 indirim fırsatı ortadan kalkacaktır. (BTC şu anda 43.600 dolar civarında fiyatlandırılır, indirimli fon fiyatı yaklaşık 32.500 dolara eşdeğer olacaktır.)

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu