Kripto Para

15.86 dolar mı yoksa 17.54 dolar mı? DOT tüccarları önümüzdeki hafta talep görmeyi bekleyebilir mi?

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Yazma saatinden önceki saatlerde, Bitcoin 34,8 bin dolardan 39 bin dolara keskin bir şekilde yükseldi – ancak 39,8 bin dolara kadar kuzeye itmesine rağmen bu direnç seviyesini kıramadı. Ayak izlerini takip eden Polkadot da yerel dip seviyelerinden 14,2 dolardan bir rahatlama rallisi gördü ve yazının yazıldığı sırada 16,08 dolardan işlem görüyordu. Ancak, piyasa yapısı kısa vadede Polkadot için düşüş eğilimini sürdürdü. Bu nedenle, açığa satış fırsatları kendilerini gösterebilirken, 17.54 doların üzerinde bir seans kapanış eğiliminde yükseliş eğilimi gösterebilir.

NOKTA-1H

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

DOT’un yaklaşık iki hafta önce işlem gördüğü kısa vadeli aralık (turuncu) tutmadı ve bir hafta önce aralık dipleri destekten dirence çevrildi. O zamandan beri DOT, grafiklerde bir dizi daha düşük zirveler ve daha düşük düşüşler kaydetti.

Üstelik fiyat, yukarıyı kırmak için 16,6 – 17,4 dolar alanını defalarca test etti, ancak satıcılar güçlü kaldı. Bu, DOT’un 14,2 dolardan yukarı hareketinin, bir sonraki aşağı ayağından önce yalnızca likidite arayışında bir hareket olduğunu ileri sürdü.

DOT’un 23.19 dolardan 15,8 dolara hareketine dayanan Fibonacci geri çekilme seviyeleri, %27,2 ve %61,8 uzatma seviyelerini 13,79 dolar ve 11,23 dolarda sundu. Ayrıca, son birkaç saat içinde 15.86 dolar destek görevi gördü.

Akılcı

Polkadot bu seviyelerde açığa satış fırsatları sunabilir

Kaynak: TradingView’de DOT / USDT

RSI, nötr 50’nin üzerine çıkarken, Müthiş Osilatör de son birkaç saat içinde sıfır çizgisinin üzerine çıktı. Bu, DOT’un on iki saatten biraz fazla bir süre içinde yaklaşık %15’lik kazanımlarına yanıt olarak geldi. OBV de yukarı doğru bir artış gördü, ancak OBV’deki düşüş trendi, son haftalarda satış hacminin baskın olduğunu açıkça ortaya koydu.

Çözüm

Göstergeler, DOT için son sıçramaya bir miktar tepki gösterdi, ancak piyasa yapısı düşüş eğilimini sürdürdü. 17,2 dolarlık alana bir hareket, bir açığa satış fırsatı sunabilir. Benzer şekilde, fiyat bir kez daha 15,86 doların altına düşerse, 13,79 dolar Fibonacci uzantı seviyesini hedefleyerek DOT’ta kısa pozisyonlara girmek düşünülebilir. Öte yandan, DOT önümüzdeki birkaç gün içinde 17.54 doları geri almayı başarırsa, momentumun düşüşten yükselişe geçme olasılığı ortaya çıkacaktır.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu