Ekonomi

2 Milyar TL’lik Kira Sertifikası İhracı İçin Yeşil Işık Aldı!

KALKINMA YATIRIM VARLIK KİRALAMA A.Ş., önemli bir finansal girişime hazırlanıyor. Şirket, yurt içinde halka arz edilmeksizin tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 2.000.000.000 TL (İki Milyar Türk Lirası) ihraç tavanı kapsamında kira sertifikası ihraç edecek. Bu önemli adım, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 27 Ekim 2023 tarihinde onay aldı.

Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’nin fon kullanıcısı/kaynak kuruluş olduğu bu kira sertifikası ihraç projesi, finansal yapıyı güçlendirmeyi ve büyüme stratejilerini desteklemeyi hedefliyor

KAP Açıklaması:

“Şirketimiz tarafından yurt içinde halka arz edilmeksizin tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak suretiyle ihraç edilecek, 2.000.000.000-TL (İkiMilyarTürkLirası) ihraç tavanı kapsamında, Gübre Fabrikaları T.A.Ş.’nin fon kullanıcısı/kaynak kuruluş olduğu kira sertifikası ihraç tavanına ilişkin ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu’nca 27.10.2023 tarihinde onaylanmıştır. Onaylı İhraç Belgesi ve Hukuki Durum Raporu ekte yer almaktadır.”

Menkul Değerler Şirketi Hem Kazandı Hemde Kazandırdı!

Menkul Değerler Şirketi Hem Kazandı Hemde Kazandırdı!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu