Akademi

2022’de İzlemek İçin 0.1 Doların Altında En Çok İşlem Gören İlk 5 Metaverse Kripto Parası » NullTX

Bir Metaverse kripto parasının uzun vadeli başarısını ölçmenin en iyi yollarından biri, varlığın günlük işlem hacmine bakmaktır. Bugün, sürekli olarak yüksek işlem hacmi ve büyük uzun vadeli potansiyel ile 0.1 $’ın altında bir birim fiyatı ile en çok işlem gören ilk beş Metaverse kripto parasına bakıyoruz.

Not: Aşağıdaki liste, en düşükten en yükseğe, 24 saatlik işlem hacmine göre sıralanmıştır.

UFO Oyun (UFO)
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 18 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0,00001463 ABD doları
 • Piyasa değeri: 376 milyon dolar

Temmuz 2021’de piyasaya sürülen UFO Gaming, AAA oyunlarıyla oyna-kazan modeli arasında köprü kurma misyonuyla bir Metaverse platformu inşa ediyor ve oyuncuların ekonomilerine katılım için UFO jetonları şeklinde ödüller kazanmalarını sağlıyor.

UFO Gaming’in Metaverse’ine “Dark Metaverse” denir. Kendi dünyasındaki her gezegen kendi oyun ve yönetim sistemine sahip olacak. Takımın üzerinde çalıştığı ilk oyun/gezegen, oyuncuların sanal arazi satın almalarını ve o gezegen için çeşitli altyapılar inşa etmelerini sağlayan Süper Galaktik. Super Galactic’in bazı özellikleri arasında NFT mağazaları, silah mağazaları, koleksiyon galerileri ve daha fazlası bulunur.

Başlangıçta, UFO Gaming Ethereum’da piyasaya sürüldü, ancak daha düşük gaz ücretleri ve daha yüksek işlem hacminin avantajı nedeniyle ekip Polygon’a geçiyor.

UFO Gaming şu anda geliştirme aşamasında ve çoğu özelliğin bu yıl içinde yayınlanması planlanıyor. Planlanan bazı özellikler arasında bir stake uygulaması, üreme sözleşmeleri, ikinci bir jeton lansmanı (UAP), bir NFT Marketplace ve daha fazlası yer alıyor.

UFO’yu Uniswap, KuCoin, MEXC, Gate.io ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Yıldız Atlası (ATLAS)
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 20 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0.05231 $
 • Piyasa değeri: 112 milyon dolar

Eylül 2021’de piyasaya sürülen Star Atlas, Solana üzerine kurulmuş bir strateji ve uzay keşif oyunu içeren bir Metaverse kripto parasıdır. Star Atlas, en sağlam topluluklardan birine sahip kriptoda en çok beklenen projelerden biridir.

Star Atlas, oyuncuların sanal araziye sahip olmalarını ve uzay temalı Metaverse’lerinde servet inşa etmelerini sağlar. Ekosistemleri, oyuncuların son derece kişiselleştirilmiş ve sürükleyici bir deneyim sunarak kendi evrenlerindeki gezegenleri ve yıldızları fethetmelerini sağlar.

Star Atlas şu anda geliştirme aşamasındadır, ancak kullanıcılar NFT Marketplace’e göz atabilir ve gemi, yapı, kaynak ve daha fazlasını içeren koleksiyonlarına göz atabilir.

Star Atlas NFT Marketplace’teki çoğu ürünün fiyatlarının astronomik olduğunu ve bu projenin yüksek talep ve topluluk desteğine işaret ettiğini belirtmekte fayda var.

Son haberlerde, Ethereum’daki en iyi oyun loncası olan Yield Guild Games, bu projenin muazzam uzun vadeli potansiyelinden bahsederek 1 milyon dolar değerinde Star Atlas varlıkları satın almayı taahhüt etti.

ATLAS’ı FTX, Raydium ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Bloktopya (BLOK)
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 37 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0.02401 dolar
 • Piyasa değeri: 200 milyon dolar

Ekim 2021’de piyasaya sürülen Bloktopia, dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D oluşturma motorunu oluşturan en popüler Poligon tabanlı Metaverse kripto paralarından biridir. Bloktopia, rakipsiz sürükleyicilik ve kalite sunan Unreal Engine 5’i kullanacak ve bunu 2022 için mutlaka izlenmesi gereken bir proje haline getirecek.

Bloktopia Metaverse, Bitcoin’in toplam 21 milyon jeton arzının onuruna 21 katlı bir gökdelene sahiptir. Bloktopia sakinlerine Bloktopyalılar denir ve Metaverse’leri, oyuncuların kazan-kazan oyunları ve gayrimenkul mülkiyeti yoluyla geçimlik bir ücret kazanmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca Bloktopia, henüz piyasaya sürülmemiş benzersiz bir NFT koleksiyonuna sahip olacak. Platformun yerel ERC-20 yardımcı programı simgesi, Metaverse’lerinde yerel para birimi olarak kullanılacak olan BLOK’tur.

BLOK’u KuCoin, Gate.io ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Radyo Caca (RACA)
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 42 milyon dolar
 • Birim fiyat: $0,002233
 • Piyasa değeri: 426 milyon dolar

Ağustos 2021’de başlatılan Radio Caca, bir platform ve Merkezi Olmayan Özerk Kuruluştur. Aynı zamanda piyasadaki en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan Maye Musk Mystery Box NFT’nin özel yöneticisidir.

Radio Caca’nın yerel belirtecine RACA adı verilir ve RACA’nın Evrensel Metaverse’sinde (USM) yerel varlık olarak hizmet eder.

Universal Metaverse, oyuncuların ekosistemlerine katılım için ödüller kazanmalarına olanak tanıyan, oyna-kazan blok zinciri tabanlı oyunlar içeren bir 3D dünyadır. USM, oyuncuların çeşitli yerleri yakınlaştırabilecekleri ve sanal dünyalarında anında seyahat edebilecekleri Google Earth benzeri bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak.

RACA şu anda Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş blok zinciri tabanlı bir P2E modeli içeren Metamon oyunu üzerinde çalışıyor. Metamon için tüm oyun içi varlıklar, oyunculara tam sahiplik sağlayan NFT’ler olarak belirtilecektir.

RACA en güçlü topluluklardan birine sahiptir ve Elon Musk’ın annesi Maye Musk ile olan ortaklıkları bu proje için muazzam uzun vadeli potansiyele işaret etmektedir.

RACA’yı Gate.io, Uniswap, Poloniex, PancakeSwap ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Doğruluk (VRA)
 • 24 saatlik İşlem Hacmi: 126 milyon dolar
 • Birim fiyat: 0.03102 $
 • Piyasa değeri: 138 milyon dolar

Nisan 2019’da piyasaya sürülen Verasity, Proof-of-View protokolü ile 160 milyar dolarlık AdTech pazarını ele almak isteyen çeşitli ürünlerden oluşan bir ekosistemdir.

Verasity’nin PoV protokolü, insan ve bot trafiğini ayırt ederek reklamverenler ve yayıncılar için etkileşimi ve geliri artırır.

Verasity ayrıca, izleyicilerin platformda içerik izlemek için VRA jetonları kazanmalarını sağlayan bir içerik platformu Verasity TV sunar.

VeraWallet ile ödüller doğrudan kullanıcıların üçüncü şahıs cüzdanlarına aktarabilecekleri cüzdanlarına yatırılır.

Verasity, en hızlı büyüyen topluluklardan birine sahip ve benzersiz Proof-of-View protokolü, bunu 2022’de mutlaka izlenmesi gereken bir proje haline getiriyor.

VRA’yı Bittrex, Uniswap, KuCoin ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Açıklama: Bu ticaret veya yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir Metaverse kripto parası satın almadan önce daima araştırmanızı yapın.

Bizi Twitter’da takip edin @nulltxnews En son Metaverse haberleriyle güncel kalmak için!

Görüntü Kaynağı: Scott Maxwell LuMaxArt/Shutterstock.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu