Şirket Haberleri

2024’de Kullanılacak En İyi 8 Video Düzenleme Yazılımı [Filigran Yok]

2024’de Kullanılacak En İyi 8 Video Düzenleme Yazılımı [Filigran Yok]. Video yaratıcısıysanız, iyi bir video düzenleme yazılımı kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. YouTube videolarınızın ve çalışmanızın popülaritesi, kullandığınız yazılımın kalitesine bağlıdır. Yüksek kaliteli videolar yapmak için bir sürü düzenleme yazılımı içeren ücretsiz video editörlerinin bir listesini yapıyorum. Kullanınca çok beğeneceksiniz.

En İyi 8 Video Düzenleme Yazılımı

Video Düzenleme Yazılımı, videoların kesilmesi, birleştirilmesi, efekt eklenmesi ve genel kalitesinin iyileştirilmesi gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan yazılımıdır. Bu tür programlar, kullanıcıların videoları düzenlemesini kolaylaştırarak, temel düzenlemeleri yapmalarını sağlar. Video düzenleme yazılımları, post prodüksiyon aşamasında, videoların ham görüntülerini alır, en iyi çekimleri seçer, sıralar, ses, grafik ve özel efektler ekler. Bu yazılımlar, amatör vloggerlardan film yapımcılarına kadar her seviyedeki kullanıcıların videolarının kalitesini belirleyen önemli araçlardır.

1. OpenShot

Bir video editörü olarak yeni başlıyorsanız, OpenShot düzenleme yazılımı sizin için mükemmeldir. Aynı zamanda açık kaynak olan tamamen ücretsiz bir video düzenleme yazılımıdır. OpenShot, kırpma ve dilim, video birleştirme, ses ayarı, videoyu döndürme ve çok daha fazlası gibi tüm temel özelliklere sahiptir.

Ayrıca 3 boyutlu animasyonlar, farklı geçiş türleri ve bir dizi video efekti ekleyebilirsiniz. Video düzenlemede yeni olsanız bile, OpenShot video düzenleyici kullanımı kolay bir yazılımdır. Yazılım, işlevleri ve özellikleri açıkça ortaya koyan net bir arayüze sahiptir.

Genel olarak, yaratıcı, ücretsiz ve açık kaynaklı bir araç arıyorsanız OpenShot en iyi video düzenleme yazılımıdır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac ve Linux

Artıları:

 • Açık kaynak kodlu ve kullanımı tamamen ücretsiz
 • Gelecekte ücretsiz güncellemeler
 • Basit kullanıcı arayüzü ve tüm temel özellikler
 • 4k @ 60FPS videoya kadar dışa aktarabilir

Eksileri:

 • Çok fazla gelişmiş özellik yok
 • güç kullanıcıları video efektlerinde eksik bulacaklar

2. VideoPad

2019 için bu ücretsiz video düzenleme yazılımı, videolarınıza sosyal medyada parlamaları için biraz fazla çaba gösterme yeteneğine sahiptir. VideoPad ile videonuza renk düzeltme, hız değişikliği, döndürme değişikliği vb. Gibi birçok efekt ekleyebilirsiniz. Bu düzenleme aracını kullanarak videonuzun göze çarpmasını sağlamak için videonuza bir geçiş, ses veya metin efektleri ekleyebilirsiniz. kalabalık.

VideoPas’ta birçok işlev vardır ve kullanıcı arayüzü yeni kullanıcılar için kafa karıştırıcı hissedebilir. Ancak, iki kez kullanımdan sonra, bu ücretsiz video düzenleyicideki neredeyse tüm işlevlere alıştım.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, iPhone, iPad, Kindle

Artıları:

 • Zengin özelliklere sahip video düzenleyici
 • Bir videoya efekt eklemenin birkaç yolu vardır

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünü anlamak o kadar kolay değil
 • Video içe aktarıldığında işlemek için belirgin bir süre gerekiyor

3. VSDC Video Düzenleyici

Bu listeyi yaparken, VSDC Video Editor’den çok etkilendim. Sağladığı özellikler ve kullanılabilirlik, bunun ücretli bir düzenleme yazılımı olduğunu düşünmenizi sağlayacaktır, ancak değil. İlk olarak, VSDC ihtiyacınız olabilecek tüm temel düzenleme araçlarıyla birlikte gelir. Bunun da ötesinde, bu ücretsiz video düzenleyici ekstra özellikler ekler.

Örneğin, resmi mağazasından ücretsiz animasyonlu indirmeler sunuyor. Bu şablonlar, Christman, Halloween ve daha fazlası gibi bir dizi popüler temaya dayanıyor, ancak sadece biraz kazarsanız aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum.

VSDC editörünün diğer gerçekten iyi özellikleri arasında boyutsal ve hizalama ayarlamaları yapmanıza izin veren oldukça zengin bir araç çubuğu vardır. Videonuzun gerçek zamanlı ayrıntılarını izlemek için bu ücretsiz video düzenleyicide bir “Özellikler” ve “Temel” efekt penceresi vardır. Birincisi size arka plan rengini ve nesne çizim süresini söylerken ikincisi renk düzeltmesi yapmanızı sağlar.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows

Artıları:

 • Zengin özelliklere sahip video düzenleyici
 • Bu kadar özellikli olmasına rağmen kolay anlaşılır kullanıcı arayüzü

Eksileri:

 • Bazı şablonlardaki animasyon dışa aktarılırken kaldırılır
 • Bazı özellikler yalnızca premium modda bulunur

4. Icecream Video Editörü

Bu, tüm temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yepyeni bir ücretsiz video düzenleme yazılımıdır. Bu video yapma aracı hakkında özel olan, başlangıç ​​dostu düzeni. Video düzenleme konusunda kesinlikle deneyiminiz olmasa bile, şaşırtıcı derecede iyi bir proje oluşturmak için Icecream video düzenleyicisini kullanabilirsiniz.

Ses, video ve metin işlevlerini özelleştirme, ekleme veya değiştirme gibi özellikler bu video düzenleyicide mevcuttur. Videonuzun boyutlarını, oldukça kullanışlı olan Yatay, Portre ve Instagram dahil olmak üzere üç hazır ayar kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Icecream Video Düzenleyici ayrıca Siyah Beyaz, Sepya, Vintage, Bulanıklık, vb. Gibi bir dizi filtreye sahiptir. Modern bir dokunuş için renk izolasyonu, pixelate ve pop art gibi yeni filtreler de oldukça kullanışlıdır.

Çok fazla beceri öğrenmek istemiyor, ancak yine de yaratıcı bir proje istemiyorsanız en iyi video düzenleme yazılımlarından biridir.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows

Artıları:

 • Kullanımı Kolay Kullanıcı Arayüzü
 • Video düzenlemeye başlamak için tüm temel özellikler

Eksileri:

 • Çok parçalı video düzenleme seçeneği yok
 • Animasyon efekti oluşturmanın olası bir yolu yok

5. Apple iMovie

Final Cut Pro’ya 300 $ harcayamazsanız, Apple iMovie, macOS’ta bulabileceğiniz en iyi ikinci video düzenleme yazılımıdır. Bu şaşırtıcı ücretsiz düzenleme yazılımı yalnızca Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilir. İMovie video düzenleyici, birden fazla parça, grafik yer paylaşımı, renk düzeltme ve çok daha fazlasını içeren iyi bir video düzenleme yazılımında aradığınız tüm önemli özelliklere sahiptir.

İMovie, bir dizi animasyonlu metin dosyası ve hikaye anlatımı deneyiminizi geliştirmek için kullanabileceğiniz metin dosyalarının alt üçte biri ile birlikte gelir. Ne yazık ki, bu animasyonlu metinlerin konumunu taşıyamazsınız ve onları da özelleştiremezsiniz.

Apple iMovie, yeşil ekranınız, animasyonunuz vb. İle karıştırmak için kullanabileceğiniz iki parça ile birlikte gelir. Ayrıca videonuzun hızını değiştirebilir ve kesim ekranlarınıza birkaç güzel geçiş ekleyebilirsiniz.

İMovie hakkında gerçekten sevdiğim bir özellik, anahtar kare animasyon oluşturma seçeneğidir. Logo animasyonu, giriş tasarımı vb.Gibi birçok olasılık için kapıyı açar.

Desteklenen İşletim Sistemi: macOS, iOS, iPadOS

Artıları:

 • Anlaması kolay kullanıcı arayüzü
 • Yeni başlayanlar ve üst düzey araçların iyi bir karışımı

Eksileri:

 • Yalnızca Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilir
 • Daha az sayıda özelleştirilebilir ön ayar

6. Davinci Resolve

Davinci Resolve, resmi web sitesinde ücretsiz ve ücretli bir Studio sürümüne sahiptir. Bu video düzenleyicinin ücretsiz sürümü kullanıcıların% 95’i için fazlasıyla yeterli ve bu yüzden bu listeye ekledim. Davinci Resolve düzenleme yazılımı, herhangi bir ek uygulama kullanmadan videonuza animasyon yapmanıza, ses karıştırmanıza ve VFX eklemenize olanak tanır.

Örneğin, bir hareket grafiği oluşturmak ve bunu Adobe Premiere Pro’da zaman çizelgenize eklemek istiyorsanız, Adobe After Effects’e geçmeniz gerekir. Davinci Resolve uygulamasından çıkmadan her şeyi yapabilirsiniz.

Davinci Resolve’nin ücretsiz sürümü 4k çözünürlüğü desteklemektedir, ancak 8k dosyaları da içe aktarabilirsiniz. Renk düzeltme, ses post prodüksiyonu ve çok daha fazlasını kolayca yapabilirsiniz. Bu ücretsiz video düzenleyicinin kullanıcı arayüzü başlangıçta göz korkutucu görünebilir, ancak art arda iki veya üç kullanım için oldukça kolaydır. Genel olarak, Adobe Premiere Pro ve Adobe After Effects’e layık ücretsiz bir alternatif.

Ücretli Davinci Resolve sürümü Hollywood Filmlerinde kullanılır ve HDR renk derecelendirme, Gürültü giderme, 3D kamera izleme vb. Özellikleri içerir. Stüdyo sürümünde, GPU’nuzu yüz tanıma gibi görevler için kullanabileceğiniz yerleşik bir sinir motoru vardır. nesne kaldırma ve diğer yüksek iş yükü görevleri.

Ancak, dediğim gibi, Davinci Resolve’un ücretsiz sürümü, bir video editörü olarak başlıyorsanız almak için en iyisidir. Bu video düzenleme yazılımının ücretli sürümüyle ilgileniyorsanız, 300 $ karşılığında tam lisansını alabilirsiniz.

Söylemeye gerek yok, eğer sıfır dolarınız varsa ve güçlü bir yaratıcı araç istiyorsanız Davinci Resolve bulabileceğiniz en iyi video düzenleme yazılımıdır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Artıları:

 • Tüm işlevlere sahip güçlü ücretsiz video düzenleyici
 • Ses karıştırma ve hareketli grafikler yapmak için de kullanılabilir

Eksileri:

 • Kullanıcı arayüzünü anlamak zor
 • Ödeme duvarının arkasında kilitli çeşitli özellikler

7. Shotcut

Bu ücretsiz video düzenleyici, amatör olan ve ilk olarak düzenlemenin temellerini öğrenmek isteyen herkes için harika bir araçtır. Hafiftir ve hiç takılmaz, bu da güçlü bir bilgisayarı olmayan insanlar için harika bir haberdir.

Shotcut kolay anlaşılır bir düzen vardır; en altta bir zaman çizelgeniz vardır ve sol üstte mevcut oynatma listenize erişebilir, filtreler ekleyebilir veya videonuzu dışa aktarabilirsiniz.

Shotcut’ta, efektler filtreler olarak adlandırılır, bu yüzden karıştırmayın. Video düzenleyicinin içinde çok sayıda LUT seçeneği vardır, ancak bunlar yalnızca hazır ayarlar olarak mevcuttur ve bunları özelleştiremezsiniz. Kendi özel filtrenizi oluşturabilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Shotcut, videolarınız için tüm önemli özelleştirmeleri yapmanızı sağlar. Bir geçiş eklemenize, videonuzu hızlandırmanıza veya hızlandırmanıza, dışa aktarırken bit hızını ayarlamanıza vb. Olanak tanır.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux, FreeBSD

Artıları:

 • Basit kullanıcı arayüzü, gecikmesiz performans ve tonlarca önemli özellik
 • Video dışa aktarma birçok formatı destekler

Eksileri:

 • LUT yoğunluğunu artırma veya azaltma seçeneği yoktur
 • Maskeleme, izleme veya kapsamlı renk düzeltme için iyi değil

8. HitFilm Express

Güçlü ve ücretsiz düzenleme yazılımı istiyorsanız, Hitfilm mükemmel bir seçimdir. Adobe Premiere Pro’ya benzer bir düzeni vardır ve anlaşılması nispeten kolaydır. Video düzenleyicinin düzgün çalışması için en az 8 GB RAM gerekir, bu da bazı insanlar için bir sorun olabilir.

Hitfilm Express, editörün tüm temel özelliklerini açıklayan birkaç inşa edilmiş öğreticiye sahiptir. Harika bir özellik olan bu ücretsiz düzenleme yazılımının zaman çizelgesinde bir UHD 4k dosyasını içe aktarabilirsiniz.

Hitfilm Express, bir dizi diğer yaratıcı düzenleme seçeneğini maskelemek, birleştirmek için kullanabileceğiniz birden fazla parçaya sahiptir. Bu video düzenleme yazılımını kullanarak kolayca renk düzeltmesi yapabilir, bulanıklık ekleyebilir, sesi değiştirebilir ve çeşitli ayarları yapabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows, Mac

Artıları:

 • Çok sayıda yaratıcı araç içeren güçlü video düzenleyici
 • 4K UHD dosya içe aktarma desteği

Eksileri:

 • 4 GB RAM’e sahip eski sistemlerde iyi çalışmayabilir
 • Ücretli sürümü satın almanızı istiyor

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Herhangi Bir Web Sitesinden Video İndirmek İçin En İyi 5 Araç

👉 Öğrenci Gündemi’ ni Instagram’dan takip etmek için tıklayınız

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu