Kripto Para

Algorand: Eski bir talep bölgesi yatırımcılara nasıl biraz soluk verebilir?

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Algorand, Bitcoin’in 39 bin doları reddetmesinin ardından aşağı yönlü bir dönüş yaptı. Bu, Doğu Avrupa’daki Rus hamlelerine yanıt olarak korku arttıkça küresel piyasalardaki kargaşanın ortasındaydı. Bazı insanlar bunun bir satın alma fırsatı, derin bir indirim olduğunu iddia ediyor – ki durum böyle olabilir, ancak kriptonun çoğu insanın beklediğinden daha güneye dalmanın bir yolu var. Yakın vade ile ilgili olarak, Algorand 0.87 doları dirence çevirdi ve bir Fibonacci uzatma seviyesi, fiyatta olası bir sıçrama için bir konum verdi.

ALGO-1H

Kaynak: TradingView’de ALGO / USDT

Fibonacci geri çekilme seviyeleri (sarı), ALGO’nun Şubat ayının ikinci haftasında 1,1 dolardan 0,76 dolara hareketi temel alınarak çizildi. Psikolojik 1 dolar seviyesi bu ayın çoğu için güçlü bir direnç seviyesi oldu ve yatay 0,87 dolar da birkaç gün önce dirence çevrildi.

Genel olarak, Fibonacci düzeltme seviyelerine bir dereceye kadar saygı duyuldu – bu, %27.2 uzatma seviyesinin de ALGO fiyatlarında geçici bir sıçrama görme olasılığının olduğunu gösterdi.

Yazma sırasında, satış hacmi önemli ve baskındı. Piyasa yapısı da aşağı yönlüydü – sıçramayı satmanın ve destek seviyelerinde kısa pozisyonlardan kâr elde etme zamanıydı.

Akılcı

İşte Algorand'ın geçici bir soluklanma bulabileceği bir seviye.

Kaynak: TradingView’de ALGO / USDT

MACD, birkaç gün önce sıfır çizgisinin üzerine burnunu soktu. Ancak, piyasa genelindeki son korkunun ardından düşüş momentumundaki artışa yanıt olarak, hemen sıfır çizgisinin altına geri döndü. Yönlü Hareket Endeksi, devam eden güçlü bir düşüş eğilimi gösterirken, OBV satış hacminin satın alma hacminden daha ağır bastığını doğruladı.

Çözüm

Piyasa yapısı aşağı yönlüydü ve 0,72- 0,76 $ alanı Algorand’da kısa pozisyonlara girmek için kullanılabilir ve kısa vadeli işlemler için 0,67 $ hedeflenir. Uzun vadede Algorand da son derece düşüş eğilimindeydi, ancak 0,69 $ alanı 2021 yılının Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında talep bölgesi olarak hareket etti. USDT hakimiyeti de %5’teydi – etkileri uzun vadeli için önemli olan bir faktör- vadeli yatırımcıların dikkat etmesi gerekir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu