Kripto Para

Alıcılar zor durumda kalırsa Cardano sahipleri bu sonuçları bekleyebilir

İçindekiler

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Cardano’nun arkasındaki 2021 hype, fiyat rekorunun muazzam kazançlar kaydettiğini gördü. Yine de, geçen yılın yeni gelen yatırımcılarının çoğu zararda görünüyor. Son birkaç ayda 1 dolarda psikolojik olarak önemli seviyede tutunamaması, varlığın bir kez daha güneye kayabileceği anlamına geliyordu. Madeni para, Bitcoin ile +0.76 korelasyona sahiptir. Aynı zamanda, yükseliş Bitcoin’e düşüş eğilimindeki kadar güçlü tepki vermiyor. Bu faktörler, Cardano için satış baskısının bir kez daha arttığını görebilir.

ADA-1D

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

Grafiklerde, fiyatın son birkaç aydaki amansız düşüş trendi açıkça görülüyordu. Aralık ayında 1,2 dolarlık destek boğalar için olmazsa olmaz bir seviye olarak selamlandı. Ocak sonu ve Şubat başında da aynı konuda 1 dolar seviyesi tutuldu. Bu seviyelerin ikisi de kırıldı. Basın zamanında, fiyat 0,817 dolar seviyesinin altında bir günlük kapanışa doğru ilerliyor gibi görünüyordu.

Uzun vadeli önyargıyı düşüşten yükselişe çevirmek için ADA’nın desteklemek için 1 doları çevirmesi gerekiyor. Fiyat 0,75 dolardan kısa vadeli bir talep gördü, ancak bunun ADA’yı grafiklerde ayakta tutması pek mümkün değildi.

Akılcı

Cardano'nun alıcılar zor durumda kaldığı için düşüş trendini sürdürmesi bekleniyor

Kaynak: TradingView’de ADA / USDT

Fiyat daha düşük dipler yaparken RSI daha yüksek dipler yaptığı için RSI bir yükseliş sapması (beyaz) oluşturdu. Bununla birlikte, son haftalardaki baskın eğilim düşüş eğilimindeydi – bu nedenle bu farklılık muhtemelen eğilimi değiştirmeyecek. Ayrıca, fiyat zaten düşmeye başlamıştı.

Müthiş Osilatör sıfır çizgisinin oldukça altında kaldı. Bu nedenle, momentum sıkıca ayıların tarafındaydı. OBV de güneye doğru hareket ediyor, bu da satış hacminin günlük zaman dilimindeki alım hacminden daha yüksek olduğunun bir göstergesi. CVD göstergesi de ayı bölgesindeydi.

Çözüm

Genel olarak, göstergeler hem ivmenin hem de satış hacminin aşağı yönlü olduğunu vurguladı. Piyasa yapısı da aşağı yönlüydü ve 1 dolarlık direnç bölgesinin yenilmesi gerekiyordu. Durum şu ki, bu olası bir sonuç değildi. Güneyde 0,75 dolar ve 0,69 dolar küçük bir sıçrama görebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu