Kripto Para

Analist Burniske’den 20 bin dolar Bitcoin ve 1500 dolarlık Ethereum tahmini

Kripto paraların son dönemde birçok hisse senediyle olan korelasyonu yatırımcıları endişelendirse de, bazi analistlerin kripto paralara olan gübveni devam ediyor. Piyasa analisti ve Placeholder VC ortağı olan Chris Burniske, Bitcoin ve Ethereum’un, hisse senetleri piyasasının yaşama ihtimali olan büyük düşüşleri yaşamayacağını iddia etti.

“Bitcoin ve Ethereum çok iyi dayandı”

Twitter hesabından en büyük iki kripto paranın gidişatını değerlendiren Burniske, hem Bitcoin hem de Ethereum’un kendi en yüksek seviyelerinden yaklaşık yüzde 40’lık düşüş yaşadığını ancak bu rakamın birçok hızlı büyüme göstermiş olan hisse senetlerinde %60 ilâ %80 olduğunu söyledi ve “İkisi de bu düşüşlere çok iyi dayandı” dedi.

“En kötü senaryoda Bitcoin 20 bin, Ethereum 1500’ü görebilir”

Ancak kripto para piyasasının gücünün göreceli olduğunu ve hisse senetleri piyasasının daha fazla düşmesi durumunda, kripto paraların da arkadan geleceğini belirten Burniske, iki büyük kripto paranın en kötü senaryoda 20 bin (BTC) ve 1500 (ETH) doları görebilecekleri yorumunu yaptı:

“Kripto paraların dayanma gücü görecelidir. Geçici de olabilir. Daha fazla aşağıya gidecek yer de olabilir. Buradaki en kötü ‘ayı’ senaryosunda Bitcoin’i 20 bin, Ethereum’u da 1500 dolarda görebiliriz ancak bu durum bile iki kripto paranın ATH seviyelerinden yaklaşık %70 geriye gitmesi demek olur”

Burniske ayrıca Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma, Ethereum’un ise önümüzdeki dönemde iyi bir getiri aracı olacak olmasının ve kripto para benimsenmesinin gittikçe artmasının da, hisse senetlerine karşı bu varlık sınıfını çok daha dayanıklı hale getirdiğini belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu