Kripto Para

Analistler, talep önemli ölçüde düştüğü için bunu Ethereum için tahmin ediyor

Makro faktörler, kripto para birimi varlıklarının performans gösterme kabiliyetine baskı yapıyor. Böylece fiyatları üzerinde basamaklı bir etkiye yol açar. Örneğin, ikinci en büyük kripto para birimi Ether, geçen hafta neredeyse %5 düştü ve 3.000 $ işaretini aşağı kaydırdı. Varlık, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana değerinin neredeyse %40’ını kaybetti. Böylece, birçok analisti daha önce sahip oldukları yükseliş perspektifini yeniden düşünmeye zorladı.

Aslında, Finder.com’un en son Ethereum fiyat tahmin raporu “çok daha aşağı yönlü.” Merakla, analistler, önceki tahminlere kıyasla fiyat beklentilerini önemli ölçüde düşürdüler. İlginç bir şekilde Ekim raporu, ETH’nin 2021 sonunda 5.144 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Ancak Ocak ayındaki ikinci anket sırasında ETH bu fiyat noktasının çok altındaydı.

Analistler şimdi, 2025 için 10.810 dolar ve 2030 için 26.338 dolar olarak belirlenen ETH için yıl sonu fiyatının 6.500 dolar olmasını bekliyorlar. Raporda ayrıca şunlar yer alıyor:

Panelin 2030 yılına kadar ulaşabileceği Ethereum değerine ilişkin tahmini önemli ölçüde geri çevrildi. Kripto para piyasasındaki fiyat artışına yönelik olumlu görünüm, 2022’nin başlarında giderek daha da sıkılaşan uluslararası düzenlemelerden ve mevcut değerlerin yuvarlanmasından ciddi şekilde etkilendi.

Örneğin CoinFlip’in kurucusu Daniel Polotsky, ETH fiyatının 2022 sonuna kadar sadece 4000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Öncelikle, rakiplerinin zengin performansı nedeniyle. Ayrıca belirtmek gerekir ki, ETH’nin mevcut faydası, Daniel’in ETH’den elde edilen değerin çoğunu alacağına inandığı Poligon gibi Katman 2 çözümlerinin başarısına bağlıdır. Her iki varlığın da geçen yılki fiyat artışına bakılarak bu görünüme bir miktar güvenilebilir. Polygon’un MATIC’i, ETH’nin mütevazı %62’lik kazancına kıyasla bu süre zarfında yaklaşık %1394 arttı.

Polygon, 2021’de Ethereum ekosisteminin ayrılmaz bir parçası haline geldi. MATIC kendi kendine yayılmaya başladı ve analistler, gelecekte ETH için rekabet oluşturabileceğinden endişeleniyor.

Ethereum’un yüksek işlem ücreti son zamanlarda düştü. Aslında 13 Şubat’ta geçen yıl Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesine dokundu. Tüm olumsuz nedenlerle de olsa. Santiment’e göre, ücretteki bu düşüş, ETH’nin son zamanlarda karşılaştığı fiyat düşüşlerinden kaynaklanıyor. Ayrıca, ETH işlemleri yapma talebindeki müteakip düşüş nedeniyle.

Benzer şekilde, son zamanlarda ağda büyük token sahiplerinde önemli bir düşüş kaydedildi, bu da büyük ETH sahiplerinin ağdan toplu olarak çıkabileceğini gösteriyor. 1.000 ETH’nin üzerinde tutan adresler, 2018’den beri görülmeyen en düşük seviyelere ulaşıyor. Bu, fiyat düşüşüne balina dampinginin eşlik ettiğini gösteriyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu