Şirket Haberleri

Arkadaşlarınızla Birlikte Film İzlemek İçin En İyi 7 Uygulama

Arkadaşlarınızla Birlikte Film İzlemek İçin En İyi 7 Uygulama. Çoğu insan evde film izleyerek, oyun oynayarak  zaman geçirir. Evde kalma sırasında arkadaşlarınızla bağlantıda kalmanın birçok yolu vardır. Her zaman video görüşmelerine bağlanır veya onlarla çevrimiçi oyunlar oynarsınız. Ama birlikte çevrimiçi film izlemeye ne dersiniz. Evet, doğru anladınız, bir dizi uygulama, uzantı ve yazılım en sevdiğiniz web dizilerini veya filmleri arkadaşlarınızla sanal olarak izlemenize izin veriyor.

Arkadaşlarınızla Birlikte Film İzlemek İçin En İyi 7 Uygulama

Bu makalemizde arkadaşlarınızla çevrimiçi film izlemek için güvenebileceğiniz 7 En İyi uygulamanın bir listesini hazırladık.

1. Netflix Party

Sosyal distancing yaparken favori Netflix web dizinizi veya filmlerinizi en iyi arkadaşlarınızla izleyebileceğinizi hayal edin. Netflix Partisi de aynı şeyi yapmanızı sağlar. Kullanıcıların arkadaşlarıyla bağlantı kurabileceği ve Netflix’i birlikte izleyebilecekleri bir krom uzantısıdır.

Netflix Party uzantısının yalnızca ana bilgisayarın bilgisayarına yüklenmesi gerekir. Listedeki diğer uygulamalar ve araçlar arasında en kolay kuruluma sahiptir. Uzantıyı yükledikten sonra tarayıcınızda Netflix’i açın ve video izlemeye başlayın. Şimdi videoyu duraklatın ve ekranın sağ üst köşesindeki NP uzantısına tıklayın.

Birlikte Netflix’i izlemeye davet etmek için çetenizle paylaşılabilecek bir bağlantı isteği alacaksınız. Netflix Party ayrıca arkadaşlarınızla da sohbet edebileceğiniz basit bir sohbet arayüzü sağlar.


 

2. Watch2gether

Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi Watch2gether, çevrimiçi arkadaşlarınızla birlikte filmleri gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Uygulamanın en iyi yanı, bir kayıt işleminden geçmek zorunda olmamanızdır. Bu uygulamayı etkinleştirmek için ihtiyacınız olan tek şey geçici bir takma addır.

Watch2’de arkadaşlarınızla birlikte çevrimiçi film izlemeye başlamak için web sitesini ziyaret edin ve ana sayfadaki ‘Oda Oluştur’ düğmesine dokunun. Odanızın bağlantısını paylaşarak arkadaşlarınızı davet edebilir ve onlarla videoların keyfini çıkarabilirsiniz.

Uygulamanın bir başka benzersiz yönü de, video bağlantısını sadece uygulamanın arama çubuğuna yapıştırarak Instagram, Youtube, Twitch ve daha pek çok sosyal medya platformunda video izleyebilmenizdir. Watch2gether aracılığıyla video akışı yaparken arkadaşlarınızla video görüşmelerinde de bağlantı kurabilirsiniz.


3. Plug.DJ

Plug.DJ , YouTube videoları izlemeyi ve web serileri ve filmler yerine arkadaşlarıyla müzik dinlemeyi tercih eden insanlar için mükemmel bir uygulamadır. Kullanıcılar sohbet etmek ve çalınacak müzik videolarından oluşan bir liste oluşturmak için özel odalar oluşturabilir.

Kullanıcılar ayrıca çalmak için müzik videolarını sıralayarak bir DJ rolünü oynayabilirler. Diğer katılımcılar, beğenmediğiniz takdirde oynatma listenizi oylayabilirler ve DJ standından oylanacaksınız. Ayrıca, diğer kullanıcılarla birlikte eğlenmek için uygulamada bulunan diğer topluluklara da katılabilirsiniz. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir ve kromda da mükemmel çalışır.


4. Kast.gg

Kast video akışını paylaşmaktan çok daha fazla özelliğe sahip olduğu için listedeki en benzersiz uygulamalardan biridir. Kullanıcıların tarayıcı sekmelerini paylaşmasına olanak tanır ve bu nedenle oyunları, belgeleri, Netflix ve YouTube’u birden fazla cihazda paylaşabilirsiniz.

Kast’ın resmi web sitesini ziyaret ederek bir oda oluşturabilir ve odanın bağlantısını paylaşarak arkadaşlarınızı odaya ekleyebilirsiniz. Orada, kullanıcılar birbirleriyle sohbet edebilir veya bir video görüşmesine bağlanabilir.

Kast ayrıca diğer kullanıcıların akışı kontrol etmesini sağlar. Kast için krom uzantısı mevcuttur, bu da onu daha basit hale getirir.


5. TwoSeven

TwoSeven, arkadaşlarınızla birlikte çevrimiçi film izlemek için en iyi araçlardan biri olabilir. Yalnızca Netflix değil, HBO Now, Vimeo, YouTube ve Amazon Prime Video’dan da video paylaşabilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı, kullanıcıların ‘Arkadaşlar’ bölümüne sık sık katılımcı ekleyebilmesidir. Bu, kullanıcının bir dahaki sefere aynı katılımcılarla bağlantı kurmasını kolaylaştıracaktır.


6. MyCircleTV

MyCircleTV, kullanıcıların çevrimiçi olarak arkadaşlarıyla birlikte film izlerken sesli sohbete bağlanmasına olanak tanır.

Uygulamanın en iyi yanı, kullanıcıların arkadaşlarını Facebook, E-posta, Linkedin ve Twitter gibi platformlardan davet edebilmeleridir. Kullanıcıların birlikte akış yapmaya başlamak için kayıt işleminden geçmesi gerekmez. Ancak, kaydolmayı seçerseniz, özel videolar yükleyebileceğiniz 5 GB MyCloud depolama alanı gibi avantajlar elde edersiniz.


7. Scener

Scener, Netflix Together’ı izlerken bir video görüşmesinde arkadaşlarınızla bağlantı kurmanızı sağlar. Uygulama aynı zamanda 10 kişi ekleme kapasitesine sahip canlı bir sohbet fonksiyonu ile birlikte geliyor.

Scener için krom uzantısı kolayca kullanılabilir ve arayüz çok kullanıcı dostudur. Ayrıca, arama çubuğuna adlarını yazıp ‘Arkadaş Ekle’ düğmesine dokunarak platformda bulunan arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz.

Araç, birlikte çevrimiçi film izlerken bir grup arkadaş arasında geçirilebilen sanal bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir. Uzaktan kumandayı kullanan kullanıcı TV şovunu veya filmi duraklatabilir, oynatabilir ve geri sarabilir.

Uzaktan kumandayı diğer katılımcılara iletmek için imleci arkadaşlarınızın simgesine taşımanız ve simgelerinin altında görünen uzaktan kumanda düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu