Akademi

AssangeDAO 15.000 ETH Artırdı — Rekorları Kırdı

Nakit olarak, AssangeDAO şu anda mevcut ETH fiyatlarında 47,1 milyon dolar topladı - ve dünyanın dört bir yanındaki Ethereum adreslerinden fonlar akmaya devam ediyor.

 

“Julian Assange’ın kurtuluşu için savaşan” bir merkezi olmayan özerk örgüt (DAO) 15.000 ETH.

Fonlar, merkezi olmayan JuiceBox platformu aracılığıyla toplanıyor ve beş gün içinde kampanya, sitenin tarihteki en büyük DAO zammı rekorunu kırdı.

Bu taç daha önce, ABD Anayasasının nadir bir kopyasını satın almak için talihsiz bir girişim olan AnayasaDAO’nun elindeydi. Müzayedede rekabet edebilmek için on milyonlarca dolar toplandı, ancak grup bir hedge fon yöneticisi tarafından daha fazla teklif aldı.

Nakit olarak, AssangeDAO şimdi artırdı 47,1 milyon dolar Mevcut ETH fiyatlarında – ve dünyanın dört bir yanındaki Ethereum adreslerinden fonlar akmaya devam ediyor.

Organizatörler, fonların şu anda bir İngiliz hapishanesinde bulunan ve iadeyle mücadele eden Assange’ı savunmak için kullanılacağını söylüyor.

WikiLeaks’in Afganistan ve Irak’taki savaşlarla ilgili yüzlerce gizli belge yayınlamasının ardından ABD’de aranıyor ve WikiLeaks’e göre Assange 175 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Savcılar, kamu alanına giren materyallerin hayatları tehlikeye attığını iddia ediyor.

“Cypherpunks topluluğu” olarak tanımlanan DAO, çabalarının Assange’ın ailesi tarafından onaylandığını söylüyor. Örgütün arkasındakiler, Aralık 2021’de bir Telegram grubunda harekete geçmeye başladıklarını söylüyor.

AssangeDAO, toplam bağış toplayan FreeRossDAO’dan ilham aldığını söylüyor. 12 milyon dolar Ross Ulbricht’i desteklemek için. Şu anda iki müebbet hapis cezasını çekiyor ve 40 Silk Road darknet pazaryerini yaratmak için şartlı tahliye olmadan yıllarca.

Ulbricht’in destekçileri, kendisini hapiste ölüme mahkûm eden cezasının, kendisinin uyuşturucu satmaktan mahkum edilmediği göz önüne alındığında haksız olduğunu iddia ediyor – ve yasadışı madde satanların çok daha hafif hapis cezaları aldığını savunuyorlar.

Geçen ay, Assange’a ABD’ye iadeye karşı yasal mücadelesini İngiltere’nin en yüksek mahkemesine götürme izni verildi – ancak Yüksek Mahkeme önce onun temyizini dinlemeyi kabul etmeli.

Şimdi 50 yaşında olan Assange, 2012’de Londra’daki Ekvador büyükelçiliğine siyasi sığınma talebinde bulundu ve orada yaklaşık yedi yıl geçirdi. Ortağına göre içerideyken gizlice iki çocuk babası oldu.

2019’da elçilikten sürüklendiğinden beri, yüksek güvenlikli Belmarsh Hapishanesinde tutuluyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu