Kripto Para

AssangeDAO bağış toplama sürecini tamamlarken, kullanıcıların bilmesi gereken tehlike işareti budur.

Bir grup kripto sever, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ın yasal savunması için para toplamak için bir araya geldi – aynı zamanda bir DAO, bir NFT ve süreçte yeni bir jeton aldı. Bununla birlikte, katkıda bulunanların da dikkatli olmaları ve gördüklerini hafife almamaları gerekir.

DAO adımınızı izleyin

Kripto sektöründe güvenlik uyarıları vermesiyle tanınan PeckShield Alert, rapor edildi AssangeDAO’nun Binance Akıllı Zincirindeki bir versiyonunun bir bal küpü olduğunu söyledi. Bu, kullanımı kolay görünen, ancak bunun yerine kullanıcının fonlarını tüketen bir kripto akıllı sözleşmesini ifade eder. PeckShield Alert tarafından bildirilen AssangeDAO’nun bir dolandırıcılık olduğunu bilmek önemlidir. Buna ek olarak, orijinal AssangeDAO, Ethereum’a dayanmaktadır.

Sertifikalı bir cypherpunk

hakkındaki görüşler [the original] AssangeDAO çok çeşitliydi. Bazıları fikrin dahice olduğunu düşünürken, diğerleri karışıma bir NFT atmanın gereksiz olduğunu düşündü. Ancak, ağırlık veren bir paydaş, FTX kurucu ortağı Samuel Bankman-Fried’di. Bir bölüm sırasında zincirsiz Bankman-Fried, AssangeDAO’nun bağış toplama yönteminin “havalı” olduğunu düşündüğünü söyledi. Açıkladı,

“Bence bu temelde bir etki sertifikası ve hayırseverlik konusunda girişimci olmanıza izin verebilir…”

Kripto yöneticisi ayrıca, bağışçıların katkıda bulunduğuna dair kanıt elde edeceğinden, böyle bir yaklaşımın oyuncuları diğer anlamlı girişimleri finanse etmeye teşvik edebileceğini de önerdi. Dahası, bu kanıt takas edilebilir ve belki de değerde bir artış görebilir.

10 Şubat’ta programlanabilir hazine Juicebox, AssangeDAO’nun yaklaşık 17.422 ETH topladığını gösterdi. [$56,500,068.66 at press time]. Fona katkıda bulunanlardan birinin, o gün Ether fiyatlarına göre 10 ETH veya 31.000 dolardan fazla bağış yapan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin olduğunu bilmek okuyucuların ilgisini çekebilir.

Merak edenler için 40 dolardan biraz fazla işlem ücreti ödedi. Bu, bunun yerine başka bir blok zinciri kullanılmış olsaydı Assange’ın yasal savunma fonuna ne kadar daha fazla para ulaşabileceği sorusunu gündeme getirdi.

. . ve herkes için adalet?

Basın zamanında, AssangeDAO’nun JUSTICE tokeni 0,002368 dolardan işlem görüyordu. Daha yeni listelenmiş olmasına rağmen, JUSTICE son 24 saatte şimdiden %25,61 düştü.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu