Kripto Para

Avrupa’da BTC için ölüm cezası: AB, PoW kriptolarını yasaklayan hareketten vazgeçti

Avrupa parlamentosu, bir takım engellerin süreci önemli ölçüde yavaşlatmasına rağmen, birkaç yıldır kripto para birimi düzenlemeleri üzerinde kafa yoruyor. Avrupa Birliği milletvekillerinin yaptığı açıklamaya göre, bu tür bir engel bugün erken saatlerde kaldırıldı düştü Kripto Varlıklarda Piyasalar yasa tasarısının (MiCA) önemli bir maddesi olarak iş kanıtı madenciliği yasağı.

PoW vs PoS

Yakın zamanda hurdaya çıkarılan bölüm, AB’deki herhangi bir kripto hizmetinin, Bitcoin ve Ether gibi en iyi para birimleri de dahil olmak üzere yeni jetonlar oluşturmak için enerji yoğun iş kanıtı madenciliği mekanizmasını kullanan blok zincir ağlarından madeni paraları listelemesini ve ticaretini yasa dışı hale getirecekti. Bu, Bitcoin’i ve ağlarını Avrupa’nın çoğundan korumak için PoW kullanan diğer para birimlerini esasen yasaklamış olurdu.

Tasarının 28 Şubat’ta oylamaya sunulması kararlaştırılırken, süreç tamamlandı. süresiz olarak durduruldu PoW’a odaklanan bu paragrafın dahil edilmesi üzerine muhalefet patlak verdikten sonra. Bu, geçen hafta Twitter’da MiCA tasarısına da öncülük eden milletvekili Stefan Berger tarafından açıklandı ve “MiCA raporunun fiili bir Bitcoin yasağı olarak yanlış yorumlanmaması benim için çok önemli” dedi.

ölüm cezası

Ayrıca şunları kaydetti:

“MiCA hakkındaki tartışma, taslak raporun tek tek bölümlerinin yanlış yorumlanabileceğini ve bir savaş esiri yasağı olarak anlaşılabileceğini gösteriyor. Bu şartlar altında AB Parlamentosu’nun bir oylama ile yanlış sinyal göndermesi ölümcül olur” dedi.

Bu harekete “Avrupa’da BTC için ölüm cezası” olarak atıfta bulunan bir mektup aldı ve tartışmayı madencilik lehine yönlendirme sözü verdi.

Bu durdurma sonrası müzakerelerin, bugün erken saatlerde bir tweet’te söz konusu paragrafın artık taslakta bulunmadığını vurgulayan Berger’in lehine çalıştığı ortaya çıktı. Ancak, raporun henüz komite tarafından oylanmadığına ve “kararın henüz verilmediğine” de dikkat çekti.

Avrupa’daki milletvekilleri, arz kıtlığı nedeniyle kıtada artan enerji maliyetleriyle daha da cesaretlendirilen, en azından geçen yıldan beri PoW madenciliğinin yasaklanması için toplanıyorlar. Ana muhalefet, yenilenebilir enerjinin kamu yararından ziyade kripto madenciliğine harcandığını hisseden İsveç tarafından sunulurken, bu duruş Almanya, İspanya ve Norveç gibi diğer ülkeler tarafından desteklendi.

Bununla birlikte, Berger daha önce, MiCA çerçevesine madenciliğin dahil edilmesinin, kripto para birimlerini düzenlemek olan ana hedefinden önemini uzaklaştıracağını savundu. 2020’de tanıtılan MiCA, AB’nin 27 üye ülkesi tarafından izlenecek geniş bir çerçeve olarak öngörülmüştür. Bu, kripto para birimi ihraççıları ve hizmet sağlayıcıları için kuralları içerir ve hatta lisanslama ve jeton verme gereksinimleriyle birlikte sabit paralar için kuralları belirtir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu