Kripto Para

Axie Infinity: NFT satışlarında 4 milyar dolar, kısa vadede düşündüğünüz anlamına gelmeyebilir

Blockchain tabanlı oyunlar dünyayı kasıp kavurdu. DappRadar’dan gelen bir rapora göre, bu oyunlar geçen ay yaklaşık 1 milyar dolar fon aldı ve uzaya olan ilginin arttığını açıkça gösterdi.

Kilometre taşının kilidi açıldı

Vietnam yazılım stüdyosu Sky Mavis tarafından hazırlanan Ethereum tabanlı video oyunu Axie Infinity, çok geç trend oldu. Play-to-kazan platformu, tarihi satışlarda (tüm zamanlar) 4 milyar doları aştı. Ergo, tüm zamanların satışları açısından üçüncü en büyük NFT platformu haline geliyor.

Oyunun NFT satışlarının Opensea’nin 21.85 milyar dolarının ve Lookrare’nin 16.85 milyar dolarının altında olmasına rağmen, bu anıtsal.

CryptoSlam’e göre, Axie Infinity’nin satış rakamı 4.001.877.605 dolardı. Aslında, Axie Infinity’nin toplam satış hacmi, ikinci sıradaki NFT koleksiyonu CryptoPunks’ın değerinin neredeyse iki katıydı.

Kaynak: CryptoSlam

24 saatlik Axie NFT satış rakamlarına göre proje 38.000’den fazla alıcıdan 2.4 milyon dolarlık işlem aldı. Ocak ayında dünya çapında yaklaşık 3 milyon oyuncuyla istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Kaynak: Aktif oyuncular.io

Sahipler hakkında konuşursak, Dune Analytics’e göre yazı yazılırken 53.734 AXS token sahibi vardı. Ortalama Axie Infinity satış fiyatı 110 dolar civarındaydı.

Ve sonra hıçkırıklar vardı

Oyunun yerel dijital para birimi Axie (AXS), geçen yıl ABD doları karşısında %2,544 değer kazandı. Ancak, bu eğilim basın zamanında karşılık vermiyordu. Aslında, AXS %12’lik bir fiyat düzeltmesine maruz kaldı ve bunu takiben 49 doların altında işlem gördü.

En son piyasa rakamlarına göre Axie Infinity’nin ortalama satış fiyatı 32.93 dolardı. DappRadar verilerine göre bu %54’lük bir düşüş. Basın zamanında haftalık satışlar, 5. sırada yer aldığı için %40’tan fazla düştü. Geçen ay, 30 günlük NFT satışları açısından sekizinci sırada yer aldı.

Genel olarak, ortalama Axie Infinity satış fiyatı 198.77 dolardı ve ömür boyu istatistiklere göre proje 1.905.222 tüccar gördü.

O zaman 2022’de düşen performansa rağmen toparlanabilir mi? Soru bu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu