Kripto Para

Binance, Code to Inspire aracılığıyla Afgan kadınlarını güçlendiriyor

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, insanlık tarihindeki ilk başarılı dijital para birimiydi. Yalnızca insanları üçüncü taraf hizmetlerinden kurtarmak amacıyla piyasaya çıkan madeni para, o zamandan beri bundan çok daha fazlası olacak şekilde gelişti.

Şimdiye kadar, kral madeni para, blok zinciri teknolojisinin arkasındaki tüm piyasa güçlerinin bozulmasına neden olarak, hükümeti ve diğer varlıkları dikkate almaya zorladı. Geçen yıl, ana vurgu, sanat endüstrisinin, değiştirilemez tokenlerin ana akımı yoluyla bozulmasıydı. Bununla birlikte, diğer değişiklik ve gelişmeler de hiçbir şekilde gözden kaçmıyor.

Ortaya konan çeşitli girişimler ve gelişmeler olmakla birlikte, hem kısa hem de uzun vadede etki yaratanlar hayırseverlik çalışmalarıyla bağlantılı olanlardır. Kripto ve kripto dışı varlıklar da dahil olmak üzere birçok şirket ve kuruluş, dünya genelinde olumlu bir değişiklik getirmenin bir yolu olarak kripto para birimlerini benimsemeye başladı. Bazı ünlüler ve sanatçılar bile bir amaç için yardım toplamak için kripto evrene daldılar.

Değişim için kripto

Kriptodaki bağışlar kanser örgütleri, koronavirüs yardımı, temiz su girişimleri, doğal afet yardımı, açlık yardımı ve daha pek çok şey için yapılmıştır. Bu tür hayır kurumlarının öncüsü, Binance’in blockchain yardım kuruluşu kanadı olan Binance Charity olacaktır. Son zamanlarda, organizasyon şimdiye kadar başka herhangi bir kripto organizasyonu tarafından üstlenilmeyen bir inisiyatif aldı – Afganistan krizinde yardım sağlamak için uğraşıyor.

Aralık 2021’de Binance Charity ilan edildi ABD merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Code to Inspire ile ortaklık. Örgüt, teknoloji eğitimine ve işlere erişim sağlayarak Afganistan’daki kadınlara yardım etmeyi ve güçlendirmeyi amaçlıyor.

Örgüt, özellikle Afgan bir mülteci olan Fereshteh Forough tarafından kuruldu. Forough, lisans eğitimini bilgisayar bilimleri alanında Afganistan’da tamamladıktan sonra Almanya’da Yüksek Lisansını tamamladı.

Binance Charity, kuruluşla üç aylık bir pilot proje imzaladı. Temel amaç, Afganistan’da Taliban rejimi altında işini ve eğitime erişimini kaybetmiş 100 genç kadına yardım sağlamaktır.

İçinde konuşmak Binance Charity Başkanı Helen Hai ile Forough, bu hareketin “Afganistan’da meydana gelen insani krizde 100 ailenin hayatta kalmasına” yardımcı olacağını açıkladı. Öğrencilerinin çoğunun ailelerinin geçimini sağlayan kişiler olduğuna ve ülkedeki durum nedeniyle maddi kaynaklara erişimlerinin kesildiğine dikkat çekti. Bununla birlikte, resimde bir bütün olarak kripto ve teknoloji ile umut olmaya devam ediyor. dedi ki,

“Öğrencilerimiz ilk kez çok güvenli ve güvenli ve özel bir şekilde fon almak için küresel ekonomiye erişebilecek ve sanal kripto para dünyasını deneyimleyebilecekler.”

Ayrıca Binance Charity ile ortaklıktan bahseden kurucu, her iki organizasyonun da değerler açısından aynı dalga boyunda olduğunu ifade etti. Bu, insanları güçlendirmeyi, eşitliğe değer vermeyi, eğitim kaynakları sağlamayı, sürdürülebilir kaynaklar yaratmayı ve blok zinciri teknolojisinin önemini takdir etmeyi içerir.

Taliban Terörü

2021’de Afganistan’ın çöküşüne herkes oldukça aşina. Ülke halkı demokratik haklarını ellerinde kaybetti. Taliban’ınkim yaklaşık yirmi yıl sonra devraldı.

Devralma ile birlikte, dünya çapında gündeme getirilen ana endişelerden biri, Taliban rejimi altında kadın haklarına ne olacağıydı. 90’larda, Taliban kadınların eğitime erişmesine, kendi geçimini sağlamasına ve hatta erkek refakatçi olmadan evin dışına çıkmasına izin vermiyordu. Taliban, bu sefer durumun farklı olacağına ve kadınların eğitim hakkının kendi rejimleri altında korunacağına dair güvence verdi. Ancak, devralmanın üzerinden altı ay geçmiş olmasına rağmen, kuruluş henüz adım atmadı. sahiplenmek kadın hakları.

Fereshteh Forough, ortaokul, lise ve devlet üniversitelerindeki kızların, kadın profesörler de dahil olmak üzere derslere katılmadığını belirtti. Şiddete maruz kalan kadınlar için oluşturulan güvenli evlerin kapatıldığını ve artık risk altına alındığını ifade etti. Kadın aktivistler, insan hakları savunucuları ve gazeteciler, onları “sessiz kılmak” amacıyla hedef alınıyor. dedi ki,

“Dolayısıyla, ortaokul ve devlet üniversitelerinde kız çocuklarının ve kadınların eğitiminin yasaklanması büyük bir sorun, kadınlara eve dönmelerini ve yaptıkları işe devam etmelerine izin vermemelerini söylüyor. Bu büyük bir sorun.”

O ekledi,

“ABD’nin Afganistan’ı işgalinden ve 2001’de Taliban’ın düşüşünden sonra, bu son yirmi yılda, […] bu asgari özgürlüğü, seyahat etme, eğitim alma, işgücünde bulunma özgürlüğünü kazanın. Ama şimdi, birdenbire, bir haftalık bir süre içinde, bu alındı ​​ve geleceklerinde netlik yok. “

İnsan Hakları İzleme Örgütü inanır Afgan kadınları “haklarını, hayallerini ve temel hayatta kalma risklerini kaybediyorlar.” Ayrıca, bir makale Birleşmiş Milletler, durumun bundan sonra daha da kötüleşeceğini öne sürüyor.

Almak ve çıkarmamak için teknoloji

Dünya, Afganlar için kapılarını kapatırken ve ülke tehlikeli bir seviyeye kayıyor. yoksulluk, teknoloji kendini finansal krizden ve küresel katılımdan bir çıkış yolu olarak sunmuş gibi görünüyor. Kızların güvenliğinin risk altında olduğu ve hatta dışarı çıkmanın bile tehlikeli olabileceği Forough, teknolojinin kendisini güçlendirme için bir araç olarak gösterdiğini belirtti.

Ona göre, tüm programlar çevrimiçi olarak değiştirildiğinden öğrenciler eğitime evden erişiyorlar. Kadınlar da kendilerine sağlanan kaynaklarla küresel ekonomiye güvenli bir şekilde erişerek para kazanabilmektedir. dedi ki,

“Onlara laptop verdik, internet bağlantısı verdik. Uzaktan çalışan kızlar benimle çalışıyorlar ve çok güvenli bir şekilde kripto para biriminde ödeme alıyorlar ve istedikleri zaman nakit çekebiliyorlar. ”

Binance Charity ile yapılan işbirliği, birçoğu ailelerinin geçimini sağlayan tek kişi olan kadınların güvenli, güvenli ve özel bir şekilde para almalarını sağladı. Ayrıca, bu alan ve sunulan finansal katılım fırsatları hakkında bilgi edinmeye başladıkları için “gözlerini açmalarını” sağladı. Ayrıca, Forough, kadınların sanatlarıyla para kazanabilecekleri bir alanla tanıştırıldıkları için NFT çılgınlığının bile amaçlarına yardımcı olduğunu savundu ve bazı NFT sanatçılarının da amaçlarına bağışta bulunduğunu ekledi.

“Daha önce hiç böyle bir şekilde para alma deneyimi yaşamamış kızlardan bir mesaj aldım – o kadar güvenli ki kimsenin bizden paraya el koyacağını hissetmiyoruz, ayrıca kendimizi çok güçlü hissettik çünkü hiç bilmediğimiz bir şeyi bildiğimiz için.”

Bu girişim, Binance’in “Kimseyi geride bırakma” sloganına sadık kalıyor ve bunun Afganistan’ın ekosisteminde daha geniş bir ölçekte yaratacağı etki, geçen zamanla ölçülebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu