Kripto Para

Bir sürü Ethereum [ETH] portföyünüzde? İşte LAMBO şansınız

“Halkın duyarlılığı ile hiçbir şey başarısız olamaz. Onsuz hiçbir şey başarılı olamaz”

Görünüşe göre Abraham Lincoln, kripto piyasasının duygularını uzun zaman önce özetledi. King coin son zamanlarda birçok yatırımcının ilgisini çekerken, Ethereum bu konuda kayıtsız görünüyor. Eh, acı verici gaz ücreti nedenlerden biri olabilir.

İnkar edilemez bir şekilde, madeni parayı tüm zamanların en yüksek seviyesinden satın alan yatırımcılar şimdi kendilerini Hester Prynne ile ilişkilendiriyor olabilir. Kırmızı mektup Ethereum ile olan “ilişkileri” için. ETH sahiplerinin bir kısmı kayıpları azaltmaktan vazgeçerken, diğerleri fiyat çizelgelerine umut ve sıkıntıyla bakmaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce, LUNA, yatırılan toplam değerde Ethereum’u geride bıraktı ve bu, olduğu gibi, yatırımcıların ıstırabını ağırlaştırdı.

Ayrıca, Ethereum’daki pahalı gaz ücretleri ve yavaş işlem süreleri, rakiplerin pazar payı kazanması için bir fırsat sağladı. Bu bağlamda, yatırım bankası Morgan Stanley, Ocak 2022’de Ethereum’un baskın pazar payının zaman içinde düşme şansının daha yüksek olduğunu belirten bir rapor yayınladı. Ancak, boğaların henüz pes etmediğini belirtmek ilginçtir.

Nasıl yani?

Yazma sırasında, ETH son 24 saatte %0,80 arttı. 24 Şubat’taki benzeri görülmemiş satıştan sonra, ETH boğaları fiyat tablolarını yükseltmek için baskı yapıyor. Token 3024 dolarlık yerel bir zirveye ulaştı, ancak 2591 dolarlık haftalık desteğe dokunmak için kazanımlarını geçersiz kıldı. Madeni paranın 3500 dolara ulaşması için boğaların direnci 3024 dolar ve 3205 dolar seviyelerinde aşması gerekecek.

Olasılık şu anda kasvetli görünüyor.

24 Şubat sonrası zam, azalan hacmin arkasındaydı. Bu kesinlikle, hacim düzelmedikçe gerçek kârın beklenemeyeceği anlamına geliyordu. Aslında, RSI, yazının yazıldığı sırada, kuzeye hareket etme umudu olmadan 38 seviyesinde duruyordu.

Tüm bunlar, ETH için mevcut piyasa yapısının kar yapma fırsatı sunmadığını söylüyor. Merakla, bu gerçeğin sadece yarısı. Birkaç zincir üstü ölçüm, yatırımcıların açıkça yönlendirilmediğini ortaya koyuyor.

Aslında, portföyünüzde büyük bir ETH yüzdesine sahip bir LAMBO hayal etmek, on yıllık gelecekte yürek burkucu bir deneyim olmayabilir.

Kaynak: TradingView, ETH / USD

Grafiğe bakıldığında, 22 Kasım 2020’de uzun vadeli tasfiyelerde büyük bir artış olduğu görülebilir. Bunu takiben, fiyat büyük ölçüde düştü.

2020’den sonra herhangi bir büyük uzun tasfiye olayı yaşanmadığını belirtmek ilginçtir. Ancak, 22 Şubat 2021 ve 19 Mayıs 2021, uzun tasfiye sayısında bir artış gördü. Öyle olsa bile, 22 Kasım 2020’nin gördüklerinin yarısı bile değildiler.

Bu noktada yatırımcılar, 19 Mayıs 2021’den sonra uzun tasfiye sayısında önemli bir artış olmadığını not etmelidir. Aslında, 22 Şubat 2022’deki uzun tasfiyeleri geçen yılla karşılaştırırsak, yatırımcıların önümüzdeki günlerde bazı büyük kâr etme fırsatlarına hazır olduğu açıkça görülebilir.

Kaynak: CryptoQuant

İlginç bir şekilde, açığa satışlar Aralık 2021’den sonra düşmüyor. Aslında kısa bir yükselişe tanık oluyor. 29 Mayıs 2021 sayısının üzerine çıkmayı başarırsa, ETH gelecekte bir ralli görebilir.

Bu durumda HODLing, kötü bir karar olmaz.

Kaynak: CryptoQuant

Yapmanız ve yapmamanız gerekenler nelerdir?

Temel olarak, ETH için fonlama oranı 2020 ve 2021’in büyük bölümünde sıfırın üzerinde. Bu basitçe daha fazla yatırımcının Ethereum piyasası için yükseliş hareketi öngördüğü anlamına geliyor.

Bu nedenle, ‘dip’ sırasında çıkış yapmak, gelecekte yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

Kaynak: CryptoQuant

Açık Faiz, Aralık 2020’den sonra üstel bir artış gördü. Kasım 2021’de en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra önemli bir farkla düştü.

Şimdi, 2022’nin başından beri, büyük bir dalgalanma görmedi. Tüm bunlar, şimdiye kadar piyasa oynaklığının 2021 yılına kıyasla nominal olduğunu söylüyor. Bu, bir yükseliş veya düşüş hareketine işaret etmiyor. Ancak, başka bir ralli kaydetmeden önce ETH fiyatının güçlü destek bulmak için düşebileceğini ortaya koyuyor.

Kaynak: CryptoQuant

ETH’nin uzun vadeli pazar için beklentileri parlak görünüyor. Bununla birlikte, büyük bir artış görmemiş olan günlük aktif adreslerinin bir endişe alanı olmaya devam ediyor.

Ethereum ağının PoS’a geçişinin vızıltısına rağmen, birçok yatırımcı Ethereum ile yolculuklarına devam etmekle pek ilgilenmiyor. Aslında, birçoğu Ethereum’un Solana ve Avalanche gibi rakip blok zincirlerine geçti.

Kaynak: Sanbase

Mevcut piyasa mutlak bir düşüş sinyali verirken, HODLing ETH’nin gelecekte milyar dolarlık bir fırsat sunabileceğini bilmek önemlidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu