Kripto Para

Bitcoin Cash: Yatırımcılar için potansiyel giriş noktası nasıl belirlenir?

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

9 Kasım’dan bu yana, Bitcoin Cash (BCH) aşağı kanalda (beyaz) keskin bir düşüş yaşadı. Çoğunlukla, 20 EMA (kırmızı) sağlam bir direnç olarak duruyordu. Modelin dışına çıkmasına rağmen, BCH 20 EMA’sının üzerinde sürdürülebilir bir kapanış bulmakta zorlandı.

İleriye dönük olarak, uzun vadeli Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerinde bir kırılma, BCH’yi uzun vadeli düşüş trendine uymadan önce 319-326 dolar aralığını test edecek şekilde konumlandırabilir. Basın zamanında, BCH 284,4 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin Nakit Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, BCH / USDT

Alt, son 11 haftada değerinin %64’ünden fazlasını kaybetti ve 24 Ocak’ta 13 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Boğalar sonunda 275 dolarlık 15 aylık desteğe adım atarak gerilemeyi durdurdu. Sonuç olarak, boğalar kalıptan çıkmak için yeterli itme kazandılar ancak 50 EMA’yı (camgöbeği) yenmek için mücadele ettiler.

Bu aşamada fiyat Bollinger Bantlarının (BB) alt bandına yakın seyrederken, uzun vadeli düşüş eğilimleri gözle görülür şekilde hakim oldu. RSI ile yakın zamanda yaşanan düşüş eğiliminin ardından BCH, BB’nin alt bandına denk gelen 275 dolarlık desteği yeniden test etti.

Şimdi, acil desteği korumanın tarihsel eğilimlerinin bozulmadığını varsayarsak, BCH POC’sini test edecek. 290 dolar civarında sıkı bir aşamada olmaya devam ettikten sonra, boğalar 20 EMA’yı destek olarak geri almaya çalışacaklardı.

Akılcı

Kaynak: TradingView, BCH / USDT

RSI, son iki hafta içinde fiyat hareketinden farklı olarak daha yüksek dip seviyeleri kaydetti. Bu nedenle, 8 Mart mum çubuğunda daha yüksek bir kapanış, önümüzdeki günlerde yükseliş eğilimini ve toparlanma şansını teyit edecektir.

İlginç bir şekilde, -DI direncinden geri döndü ve iyileşme şansını canlı tuttu. Ayrıca OBV, yükseliş ayrışmasını yeniden teyit ettiği için RSI’nın izindeydi.

Çözüm

Teknik göstergelerdeki farklılıklar göz önüne alındığında, BCH’nin önümüzdeki günlerde iyi bir toparlanma şansı var. POC’nin üzerinde bir kapanış, potansiyel bir giriş noktasını tetikleyebilir. Ancak, acil desteğinin altına herhangi bir düşüş, mevcut düşüş gücüne yakıt katacaktır.

Bunu söyledikten sonra, BCH, kral para ile %91 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketini izlemek, doğru bir karar vermede hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu