Akademi

Bitcoin’in Fiyatı, Ortalama Bitcoin Madenciliği Maliyetinden Sadece %16 Daha Yüksek

Bitcoin fiyatı, Ocak 2021’den bu yana en düşük kat olan ortalama madencilik maliyetinden 1,16 kat daha yüksek. Bitcoin ticareti şu anda indirimli mi?

Piyasa dibi veya satın alma sinyallerinin göstergelerini ararken, tüccarlar hareketli ortalamalar (MA), bağıl güç endeksi (RSI), çeşitli grafik desenleri, teknik göstergeler, hisse senedi akış modeli dahil olmak üzere çeşitli veri kaynaklarına yöneldiler. , ve dahası. Ancak modern bir metrik, tahmin gücüyle giderek daha fazla öne çıkıyor.
Ortalama Bitcoin madencilik maliyeti, tek bir Bitcoin madenciliğinin tahmini ortalama maliyetini temsil eder. Bitcoin’in neredeyse tüm ömrü boyunca, ortalama madencilik maliyeti, Bitcoin’in ortalama piyasa fiyatının önemli ölçüde altında kaldı.

Piyasa fiyatı, yalnızca üç kez ortalama madencilik maliyetinin altına düştü – 2016’dan 2017’ye, 2018’den Mayıs 2019’a kadar ve 2020’nin başında, her biri bir seferde yarım yıldan az. Her seferinde, Bitcoin fiyatı güçlü bir şekilde yükseldi ve onu piyasa fiyatının madencilik maliyetinin birkaç katı olduğu geçici bir zirveye gönderdi.

Fiyat madencilik maliyetinin altına düştüğünde, Bitcoin madencilerinin üç seçeneği vardır: (1) zararına satmak; (2) tutun; (3) madencilik faaliyetlerini azaltmak. Bu seçeneklerin toplamı, kısa süre sonra görülen fiyat artışına katkıda bulunabilir. Şu anda, Bitcoin’in piyasa fiyatı (~39.000$) madencilik maliyetinden (~30.000$) sadece %30 daha yüksek ve pariteye yaklaşıyor.

Bitcoin’in piyasa fiyatı şu anda Ocak 2021’den bu yana maliyet fiyatının en düşük çarpanında ve 1,3X seviyesinde bulunuyor. Tarih tekerrür ederse, piyasa değeri ile madencilik maliyeti arasındaki fark ne kadar küçük olursa, Bitcoin bir yatırım olarak o kadar çekici hale gelir. Bununla birlikte, genel düşüş piyasası koşulları ve makro ortam üzerindeki belirsizlik nedeniyle, tüccarlar ve yatırımcılar, Bitcoin veya altcoin’lere daldırırken dikkatli olmalıdırlar.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu