Kripto Para

Bu başlangıç, Coinbase’in ‘sürdürülemez’ işlem maliyetlerini ortaya koyuyor, değişim vaat ediyor

Dünyanın dört bir yanındaki farklı kurumlar, kripto trenine katılmaya ilgi duyduklarını ifade ettiler. 7 Şubat’ta, SoftBank destekli start-up DriveWealth, iki yan kuruluş kurarak kripto para birimi endüstrisine girdi. Bununla birlikte, kripto hizmetleri sunan kurumların artmasıyla birlikte, bu tamamen sürpriz değil. Ancak, bunun önemli bir gelişme olduğu nasıl kanıtlanabilir.

Parçaları sabitleme

Japon yatırım firması Softbank tarafından desteklenen New Jersey merkezli şirket, son duyuru ile dijital varlık sektörüne giriş yaptı. 2,85 milyar dolarlık bu şirketin CEO’su Bob Cortright, CNBC’ye verdiği bir röportajda konuştu. Belirtti:

“… Kripto Sistemlerinin satın alınması, DriveWealth’in Nisan veya Mayıs aylarında ortaklarına Bitcoin ve Ethereum ticareti sunmaya başlamasına izin verecek.”

Bu satın alma yoluyla DriveWealth, DriveLiquidity yan kuruluşunu başlattı. Kripto varlıklarına yatırım yapmak ve ticaret yapmak isteyen ortaklar için likidite sağlayacaktır. DriveWealth ayrıca DriveDigital’i bir yan kripto borsası olarak başlattı. Ayrıca ortaklarına API (uygulama programlama arayüzü) erişimi sağlamayı amaçlamaktadır.

Söz konusu yönetici, ‘parçalanmış bir küresel bağımsız borsalar ağında 24-7 ticaret yapan dijital varlık piyasalarına daha fazla şeffaflık’ dahil etmeyi umuyordu. Cortright’a göre, tüccarlar Coinbase gibi kripto borsalarında yayılan “sürdürülemez” bir işlem üzerinden ticaret yapmak zorunda kaldılar. O iddia etti:

“Düzenleyici ortamlar kripto etrafında sıkılaştıkça ve müşteriler spreadlere ve verimliliğe daha fazla odaklandıkça, bir işlemde 200 baz puan talep edebileceğiniz bir dünyada devam edemeyiz.”

Burada bir baz puan %0.01’e eşittir.

En büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, işlem değerinin %4,5’i kadar yüksek ücretler artı platformunda bir spread ücreti aldı. Kazanç çağrısında, platform 1,2 milyar dolarlık toplam gelirinin %88’ini üçüncü çeyrekte bu işlem ücretlerinden elde etti. Coinbase yöneticileri bile aynı şeyi kabul etti. Uzun vadede ücretler üzerinde baskı beklediği için bir abonelik modelini test ediyordu.

Ticari olarak geçerli bir ürün olmak için bu tür işlem maliyetlerine sahip olamazsınız. Müşterilerin cüzdanlarından çıkıyor, ”dedi Cortright. “Bunu daha önce yaptık, anlıyoruz.

Gelmek için daha fazla…?

Çeşitli alanlarda artan sayıda şirket, büyük e-ticaret oyuncuları da dahil olmak üzere kripto likiditesine erişim talep ediyordu. Daha fazlası yakında takip edecek.

Ancak Coinbase ile rekabet etme yolculuğu kolay bir yolculuk olmayacak. Yazma sırasında, Coinbase 39 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipken, DriveWealth 2 milyar dolar civarında bir yerde duruyordu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu