Kripto Para

Bu ülke hakkında bilmeniz gereken her şey, metaverse lideri olmak için 186 milyon dolarlık plan

Güney Kore, 223.7 milyar won veya 186 milyon dolarlık bir yatırımla genişletilmiş bir sanal dünya ekosistemini desteklemeyi planladığını açıklamasının ardından bugün haberlerde yer alıyor. Tercüme edilen belgede,

“Bilim ve BİT Bakanlığı, ‘Genişletilmiş Sanal Dünya Yeni Endüstri Lideri Stratejisinin sistematik olarak uygulanması için dünya çapında genişletilmiş bir sanal dünya platformudur.”

Geliştirme desteğini ve genişletilmiş bir sanal dünya akademisinin kurulmasını içereceğini ekledi.

Bu yılın başlarında ülke, 2026 yılına kadar beşinci en büyük metaverse pazarı olmayı hedeflediğini açıklamıştı. Ve bunu yapmak için ülkenin metaverse teknolojisinde 40.000 profesyonel ve 220 şirket yetiştirmeyi planladığını söyledi.

27 Şubat tarihli yayında ayrıca, Bilim ve BİT Bakanlığı’nın, ‘Genişletilmiş Sanal Dünya Yeni Endüstri Liderliği Stratejisi’ aracılığıyla kamu-özel işbirliğine dayalı sürdürülebilir, genişletilmiş bir sanal dünya ekosistemi oluşturmaya odaklandığı da eklendi.

Bununla birlikte, yerli şirketlerin küresel şirketlerle rekabet edebilmesi için şirketler arası işbirliğini, teknoloji geliştirmeyi ve düzenleyici yeniliği teşvik edecek. Hükümet yineledi.

“Aktif desteğin politika yönü sunuldu ve tam ölçekli uygulama başladı.”

Bu, esasen, meta verinin özel sektör tarafından yönetileceği ve hükümetin onları desteklediği önceki duyuruyu destekliyor.

“İlk olarak, ademi merkeziyetçiliğe ve yaratıcı ekonomiye dayalı, önde gelen, genişletilmiş bir sanal dünya platformunu keşfedin ve destekleyin.”

İkinci olarak, duyuru, yönetimin çalışma düzeyindeki profesyonelleri ve bu alandaki üst düzey yetenekleri destekleyeceğini de sözlerine ekledi. Aynı şekilde, teknik bilgi vermek için yatırım tutarı 4,6 milyar KRW olacaktır. Bunun dışında metaverse’deki küçük ve orta ölçekli şirketlerin ölçeğini genişletmek için 100 milyar won değerinde M&A fonu altında dijital içerik fonu oluşturuldu.

“Üçüncüsü, genişleyen sanal dünya endüstrisine öncülük eden uzmanlaşmış şirketleri beslemek için bölgesel kurumsal büyüme entegrasyon destek tabanını genişletecek ve yoğun destek sağlayacağız…”

Bilim ve BİT Bakanlığı Bilgi ve İletişim Politikası Ofisi Başkanı Park Yun-gyu, tercüme edilmiş yayında şunları söyledi:

“Bu yıl, Dijital Yeni Anlaşmanın temel görevi olan genişletilmiş sanal dünyayı yeni bir hiper bağlantılı endüstri olarak yoğun bir şekilde beslemek için bir başlangıç ​​noktası olarak birinci sınıf genişletilmiş bir sanal dünya ekosistemi oluşturmak önemlidir.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu