Borsa

Büyük Getiri Potansiyeli Olan Şirket! Tam Yüzde 229 Rekor Bedelsiz Potansiyeli!

Büyük Getiri Potansiyeli Olan Şirket! Tam Yüzde 229 Rekor Bedelsiz Potansiyeli!

Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş. (OYAYO), portföy oluşturma ve yönetimi ile uğraşan Türkiye merkezli bir yatırım ortaklığıdır. Bankacılık hizmeti sunan bu şirketin, bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yatırımcıların ilgisini çekiyor. Şirketin özkaynakları ile ödenmiş sermayesi arasındaki oran hesaplandığında, bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yüzde 229,7 olarak belirlendi. Oyak Yatırım Ortaklığı şirketinin hisselerinin 5 Temmuz Çarşamba gününe ilişkin işlem seviyesiyle ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşılmıştır.

Yatırım Hizmeti Sunan Şirkette Yüzde 224 Bedelsiz Potansiyeli! İşte Güncel Durumu!

Yatırım Hizmeti Sunan Şirkette Yüzde 224 Bedelsiz Potansiyeli! İşte Güncel Durumu!

İnfo Yatırım şirketinin bedelsiz potansiyel oranı yüzde 224,1 olarak hesaplandı. INFO hissesi 4 Temmuz 2023’te nasıl hareket ediyor?

OYAYO Bedelsiz Potansiyeli Neyi İfade Ediyor?

Oyak Yatırım Ortaklığı, mevcut hisse senetlerine ilave olarak yatırımcılara bedelsiz hisse senedi alma imkanı sunarak yüzde 229,7 bedelsiz potansiyeli sağlıyor. Bu potansiyel, şirketin sermaye artışı veya hisse fiyatının yükselmesine doğrudan işaret etmese de, yatırımcılar için ek getiri fırsatı sunmaktadır. Bedelsiz hisse senetleri, şirketin ödenmiş sermayesinden karşılanarak mevcut hissedarlara dağıtılan hisse senetleridir. Oyak Yatırım Ortaklığı, yüksek bir bedelsiz hisse senedi potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

OYAYO Bedelsiz Hisselerini En Son Ne Zaman Verdi?

OYAYO koduyla borsada işlem gören Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş., son bedelsiz hisselerini 8 Haziran 2011 tarihinde vererek yatırımcılarını sevindirmişti. OYAYO şirketinin bu işlem sonrasında bedelsiz IK oranı yüzde 0.13 olarak kaydedildi.

OYAYO Bedelsiz Hisseleri Ne Zaman Hesaba Geçer?

Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş., sermaye artırımının tamamlanmasının ardından, bedelsiz hisse senetlerini, sermaye artırımının gerçekleştiği tarihten itibaren (T+2) iki iş günü sonra yatırımcılara dağıtabilir.

OYAYO Şirketinin Finansal Performansı

Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş. (OYAYO), 2022 yılının son çeyreğinde 27 milyon 506 bin TL net kar açıklamıştı. Ayrıca OYAYO şirketi, 2023 yılının birinci çeyreğinde ise 6 milyon 362 bin TL net kar açıkladı.

OYAYO Şirketinin Temettü Bilgileri

Borsada OYAYO koduyla işlem gören Oyak Yatırım Ortaklığı şirketi 31 Mayıs 2023 tarihinde toplamda 5.227.940 TL temettü dağıttı. Hisse başına net 0.2614 TL kar payı veren şirketin temettü verimi ise, yüzde 2.31 olarak kaydedildi.

OYAYO Hissesi İşlem Seviyesi Ne Kadar?

Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş. (OYAYO) bir önceki işlem gününde 14,08 TL seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. OYAYO hissesi 5 Temmuz haftanın üçüncü işlem gününde yüzde 9,94 oranında tavan yapan hisse 15,480 TL seviyesinde işlem görüyor.

OYAYO Hissesi Teknik Grafiği (5 Temmuz 2023)

Büyük Getiri Potansiyeli Olan Şirket! Tam Yüzde 229 Rekor Bedelsiz Potansiyeli!

Kaynak: Investing

Dev Şirkette Önemli Fırsat! Hisselerinde Yüzde 289 Rekor Bedelsiz Potansiyeli!

Dev Şirkette Önemli Fırsat! Hisselerinde Yüzde 289 Rekor Bedelsiz Potansiyeli!

Astor Enerji şirketinin bedelsiz potansiyel oranı yüzde 289,5 olarak hesaplandı. ASTOR hissesi 4 Temmuz 2023’te nasıl hareket ediyor?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu