Kripto Para

Cardano %6 Büyütüyor; Ne Kadar Yakında 1.4 Doları Hedefleyecek?

Yazma sırasında, Cardano listelerinde umut verici görünüyor. ADA dün 1,10 doları aştı ve şu anda 1,20 dolardan fiyatlandırıldı. ADA için 1,10 dolarlık işaret, madeni para için uzun süredir devam eden bir direnç işareti olarak hareket etmişti. Yukarıda bahsedilen seviyenin üzerindeki kırılma, ADA’yı yaklaşan işlem seanslarında 1.20 $ işaretinin üzerinde işlem yapmaya itebilir.

Piyasadaki yükseliş gücü, Cardano fiyatlarını önemli ölçüde artırmış görünüyor. Son 24 saatte ADA’nın fiyatı %6 arttı. 1,20 doların üzerinde işlem görmeye devam etmek, boğaların 1,28 dolarlık ani direnci kırmasına yardımcı olacaktır. 1,28 doların üzerine çıkan Cardano, 1,41 doları hedefleyebilir.

Cardano Fiyat Analizi: Dört Saatlik Grafik

Görüntü Kaynağı: TradingView ADA/USD

Cardano, son birkaç haftadır 0.90 ile 1 dolar arasında sıkı bir şekilde işlem görüyordu. Son zamanlarda fiyatlardaki piyasa genelindeki artış, ADA’nın kuzeye doğru hareket etmesine neden oldu. Basın zamanında, ADA 1,20 dolardan işlem görüyordu ve 1,28 dolar direnç seviyesini izliyordu. En yakın destek seviyesi, ADA’nın 1,10 doları hedefleyeceği düşüşle 1,16 dolarda kaldı.

ADA mevcut fiyat momentumunu korumayı başarırsa, yakında 1,41 doları hedefleyebilir. Madeni para için teknik görünüm oldukça yükselişte. Dört saatlik grafikte boğalar baskındı, bu nedenle satın alma gücünün önemli göründüğünü gösteriyor.

Geçen hafta boyunca, ADA bir Golden Cross sergiledi ve %14.7’lik bir kazanç sağladı. 20-SMA çizgisi 50-SMA çizgisini geçtiğinde bir Golden Cross olur, başka bir deyişle, okuma yükseliş olarak kabul edilir. Cardano’nun fiyatı 20-SMA’nın üzerinde görüldü, bu nedenle alıcıların piyasada fiyat ivmesine hakim olduğuna işaret etti.

İlgili Okuma | Bitcoin Altta mı? İşte SOPR Verileri Ne Diyor?

Göstergeler ve Gerekçe

Yukarıda ekli çizelgeden, teknik göstergeler Cardano için yükseliş eğilimi gösteriyor. Alış baskısı satış baskısından önce geldi. Göreceli Güç Endeksi, yukarıdaki okumaya göre de 75 işaretinin üzerine park etti, bu nedenle aşırı değerli ve aşırı alım bölgesinde.

MACD genellikle piyasanın mevcut trendini söyler. Gösterge bir yükseliş geçişi geçirmişti, bu nedenle yazı yazarken yeşil histogramlar gösteriyordu. Bu yeşil histogramların arttığı görüldü ve bu da ADA’nın hemen işlem seanslarında yükseliş görünümünü sürdürmeye devam edebileceğini öne sürdü.

Varlık aşırı satın alındığından, fiyatın geri çekilme olasılığı vardır, diğer bir deyişle, alıcılar satıcılardan daha fazla olmaya devam ederse fiyatlar düşebilir. Böyle bir olay olması durumunda, ADA’nın bir sonraki işlem seviyeleri 1.16$, 1.10$ ve son olarak 1$’da kalacak.

Son birkaç gündeki işlem hacmi yeşilde kapandı, bu da boğaların piyasaya hakim olduğu anlamına geliyordu. Ancak dün işlem hacmi, hafif düşüşün başladığını gösteren kırmızı bir çubukla parladı. Cardano en son 24 Ocak’ta mevcut fiyat seviyesinde işlem gördü ve altcoin için birkaç haftanın en yüksek seviyesini işaret etti.

İlgili Okuma | Cosmos %20 Kazanç Kaydediyor, Ekosistemindeki Patlamanın Arkasında Ne Var

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu