Kripto Para

Cardano: %8’lik bir artışla, ADA’nın son zammının arkasındaki hikayenin tamamı…

Bu toparlanan piyasada, Cardano dahil her altcoin oldukça iyi gidiyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, son 24 saat içinde kuzeye doğru seyrediyor olsa da, bu kripto para birimi için büyük resim yakın zamanda değişmeyebilir.

Cardano bir rallide, ama uzun sürmez mi?

Borsa ve türevler cephesi yükseliş durumunda iyi performans gösterirken, zincir üstü performans hala oldukça düşüş gösteriyor. Ve Cardano son 6 ayda %71,15 gibi devasa bir düşüş yaşadığı için bir süreliğine bu şekilde olabilir.

Ayrıca, bu Cardano tarafından geçersiz sayılabilecek ilk ralli değil. Daha geçen hafta, yükseliş önümüzdeki 5 gün içinde geçersiz kılınmadan önce ADA %12,49 arttı.

Kurtarma çabalarının ertelenmesiyle, zaten hüsrana uğramış yatırımcılar şimdi muhtemelen altcoine olan tüm güvenlerini kaybedecekler. Şu anda, yatırımcıların %10’undan azı kârda, yaklaşık %88’i zararda.

Cardano yatırımcıları zararda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Kayıplarının bir başka nedeni de, çoğunun henüz bir yaşında olmalarına rağmen, Cardano’nun 2021 hype nedeniyle katılmasıdır. Akıllı sözleşmeler beklentisiyle beslenen ADA, birçok yatırımcı kazanmayı başardı. Bu nedenle, ADA zaten Şubat 2021 seviyelerinin altında olduğu için şu anda kayıpları mantıklı.

Aslında, geçen aydaki tek aktif varlıklar balinalardı. Şubat ayı boyunca bu kohortlar ortalama 12 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi. Üstelik aynı rakam 42,2 milyar dolarla zirve yaptı.

Cardano balina işlem hacmi | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Basın zamanında, ADA %8 oranında artmış olsa da, uzun vadeli, sürdürülebilir bir toparlanma için hiçbir umut yok gibi görünüyordu. Özellikle altcoin üzerindeki geniş düşüş baskısı göz önüne alındığında.

Hikayenin tamamı bu…

Ocak ayına kadar, en azından Cardano’nun Piyasa değeri pozitifti. Ancak o zamandan beri nötr bölge olan 1’in altına düştü ve şu anda 0,8’de. Bu, grafiklerde %8’lik bir artışla canlandırılamaz.

Son olarak, Ağ değeri de pano genelinde önemli ölçüde düştü.

Cardano MVRV Oranı | Kaynak: CoinMetrics – AMBCrypto

Ek olarak, RSI ve Squeeze Momentum göstergelerinin açık düşüş eğilimi gibi küçük bir konu var. Aynı şekilde bakıldığında, son zammın son birkaç yükselişiyle aynı kaderi paylaşabileceğini iddia etmek adil olur.

Cardano fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu